Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Събираме доброволци за книгата "Основи на програмирането с JS"

Колеги, радвам се да ви поканя в авторския екип за книгата "Основи на програмирането с JavaScript".

Вероятно знаете, в СофтУни тече инициатива за писане на учебници за началните курсове от поредицата "Programming Basics" с различни езици за програмиране (C#, Java, JS, PHP, Python, C++ и т.н.). Вече сме горди, че написахме и публикувахме успешно първите две книги от поредицата:

Сега започваме работа по третата книга от тази поредица "Основи на програмирането с JavaScript", която ще бъде превод с адаптации от C# книгата към JavaScript, следвайки учебното съдържание от курса https://softuni.bg/trainings/1678/programming-basics-with-javascript-july-2017 и C# версията на книгата: https://csharp-book.softuni.bg.

За този проект събираме екип от доброволци. Участието е на доброволни начала, за престиж, слава, добро CV и по-богат GitHub профил. Всеки участник работи по една глава от книгата, примерно "Глава 5.2. Повторения (цикли) – изпитни задачи". Изискват се добри начални умения по програмиране с езика JavaScript, грамотен писмен български език и желание за изява като съавтор.

Усилието, което се очаква да вложите е около 15-20 часа работа, разпределени в около месец. Проектът ще стартира в средата на декември.

Който има желание да се включи в проекта, нека попълни следната форма за участиеhttps://goo.gl/forms/wgql16tf6BTKc3G93 в срок до 13 декември (сряда).

Първото събиране на екипа ще е на 14 декември от 19:00 часа в СофтУни (с възможност за онлайн участие) и на него ще си разпределим темите от книгата.

Наков

3
Events
cristian avatar cristian 5 Точки

Похвално и моите адмирации за пореден път г-н Наков.Успех !!!

1
kvadrat4o avatar kvadrat4o 17 Точки

Здравейте,

 

Аз съм голям ентусиаст по въпроса с писането. Но ме притесняват два факта:

1. Какви са горе-долу сроковете ? 20ч / месец е ок, но все пак предполагам ще има периодично review и редакция?

2. Какво ниво се счита за подходящо, за да се включим в работата? Защото аз съм правил онлайн задачки свързани с JS (codecademy.com) и не знам дали би било ок да се включа, предвид, че това не е завършен курс/сертификат и т.н.

 МитЮ

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.