Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

seandi avatar seandi 38 Точки

Big Data

Може би е добре да се включи в курса и лекция за Big Data, ако не се направи отделен курс на тази тема.
Целият този бум се дължи на технологиите около Big Data.

Тагове:
1
Data Science
seandi avatar seandi 38 Точки

Трябва да стане ясно,  че ценни и полезни прозрения се получават и при интеграцията на данни от различни източници, които може да са структурирани, полуструктурирани и неструктурирани.

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравейте,

принципа на работа с данните е същия, са мо сетовете са 'биг'. Дотолкова, че с лаптоп няма смисъл да се правят опити за отваряне и обработка( освен на малки части, което и правим ние ).  smiley

0
14/12/2017 18:53:20
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Ако има капацитет за отделен курс, ще е голям удар. :)

0
seandi avatar seandi 38 Точки

Направих това предложение, защото мисля, че един съвременен Data Science специалист трябва да е запознат с философията на Big Data. Въпросът не е само в размера на данните. На бъдещите такива специалисти ще им се налага да работят с Hadoop, Spark, Hive и др. Ще трябва да са запознати и с map reduce и т.н. Така, че би било хубаво в такъв курс да им се обърне внимание за тези неща.
Това не е критика към курса, да не бъда разбрана погрешно, а просто предложение за следващи такива курсове.

0
14/12/2017 21:18:33
To6eto85 avatar To6eto85 2 Точки

Привет,

да и аз мисля, че ще е ОК или модул към курса или направо отделен курс за BIG DATA

0
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Тук съм качила книга, която горещо препоръчвам за всички, които искат да натрупат малко обща кулутра по BigData темата, докато се занимават с курса :) Надявам се, че ще ви допадне. Поздрави

https://www.dropbox.com/s/mh8a4d1zq50ipm1/Tom%20White%20-%20Hadoop%20The%20Definitive%20Guide.pdf?dl=0

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

вие, за да отворите big data..лаптопите ни ще изпушат :Д то като знаеш логиката и какво искаш другото е въпрос на желание. Иначе да и аз заради big data записах този курс и малко време да убия преди следващия от професионалните модули..ST е пълна скука честно.

Честно като гледам повечето им е трудно дори с основните логики не, говорим за синтаксис бързайте с малки стъпки :Д

0
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Еми HDP и Cloudera виртуалките могат и с 8ГБ да се подкарат. Аз съм на 16ГБ и вървят добре. Хайде, Коледа идва, направете си един "професионален" подарък, за който после поне да ви е чиста съвестта :D

0
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

Подкрепям идеята за курс за big data. Една лекция е недостатъчна.

Основните концепции са няколко и се въртят около 2 аспекта: 1) processing на части, паралелно; 2) ефективно съхранение.

Има различни библиотеки и технологии, но основната част от big data не е самата обработка на данните, а sysadmin, devops и подобни неща (като cloud services, deployment, availability, data storage and redundancy, security, parallel processing и т.н.). Като цяло е много по-близо до системната администрация и програмирането, отколкото до работата с данни, моделирането и търсенето на информация.

Лично на мен ми харесва повече идеята за обработка, а концепциите там са същите, като тези, които учим в този курс. Sysadmin-ските неща не са за data scientists по принцип. Затова не се интересувам да водя такъв курс.

Ако има голям интерес, ще направя допълнително видео.

P.S.: Книжката на @m_nikolova93 е добра, но big data отдавна не е само Hadoop.

0
seandi avatar seandi 38 Точки

Благодаря, Данчо!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.