Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LASlavtchev avatar LASlavtchev 1 Точки

JA2 - Task 2 - Word Matching - нулев тест 3 грешен ли е?

Здравейте,

Мисля, че нулев тест 3 е грешен. При 50% - равно трябва да има 3 попадения, а не 2, както е написано. Процентите са от 1 до 100 включително и така ако задам 100% там ще имам 1 попадение. Сега съм с 90 точки в Judge. Ако дам строго по-голяма ме връща на 60 точки.

Има ли проблем или проблема е при мен.

Благодаря предварително.

Тагове:
0
C++ Fundamentals 13/12/2017 23:47:05
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

Здравей,

Верен е примерът, предполагам пропускаш една част от критерия, щом смяташ, че 3-ти от нулевите тестове е грешен: 

two words – W1 and W2 – “similar” if they have the same length, start with the same letter, and a minimum percentage – P – of their letters match 

Казано е start with the same letter. В 3-я нулев тест щеше да има наистина 3 съвпадения, ако го нямаше това условие за еднакъв старт на думите, но с това условие baaa изобщо не се взема под внимание (иначе щеше да е съвпадение, да, и щяха да са 3 съвпадения).

Най-вероятно липсата на тази проверка ти пречи да изкараш пълните точки (но не съм гледал кода и резултатите ти изрично, така че може да има и друго).

Поздрави,

Жоро

0
LASlavtchev avatar LASlavtchev 1 Точки

Мерси, недогледал съм.

0
shamanic avatar shamanic 0 Точки

Ще използвам същата тема, защото въпросът ми е по същата задача.

Никъде в лекциите или в демотата нямаше информация как да разделяме думи от стринг, когато имаме различни препинателни знаци между тях. Дадохте пример с разделител ',' - getline(string, token, ','), но тук в задачката има и точки и запетаи и малко се затруднявам.

Звучи ми логично да мога да кажа:

while(string >> currentWord) {

   if (string.get() == ',' || string.get() == '.') break;

   cout << currentWord;

}

Как да кажа на c++ "Разделяй стринговете от ей този стрийм, слагай ги ей тук, но когато срещнеш този и този символ, прескочи ги" ?

0
17/12/2017 15:00:56
MagdalenaK avatar MagdalenaK 0 Точки

Здравей,

и мен ме интерсува,блъскам си главата,прерових нета,но нещо не успявам.

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.