Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

did0sh avatar did0sh 4 Точки

Професионални модули 2018 година

Здравейте колеги!

 

Наближава моментът за записване на професионалните модули и първо се чудя между Java и C#, защото изкарах Basics на Java, а Programming Fundamentals на C#.

 

И второ: Получих мейла за записване за модулите, но забелязвам, че няма Java Fundamentals - има Java Web и Java DB Fundamentals.

 

1. Въпросът ми е ако реша Java, с кой от двата е по-добре да започна?

2. Другият въпрос ми е защо повечето предпочитат C#?

 

Очаквам Вашите мнения

Поздрави

Тагове:
0
Общи приказки 24/12/2017 14:41:18
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки
Best Answer

ами и в Java Web i Java DB ще ти е нужно,ООП ,така,че най добре запиши JSCore ако има от януари,защото него рано или късно ще трябва да го караш,аз поне така направих :)

3
did0sh avatar did0sh 4 Точки

И аз така мисля да направя !

0
georgi.stoyanov avatar georgi.stoyanov 18 Точки

1. Когато започнах с професионалните модули изкарах (C#) ги карах в тази подредбва - DB-Fundamentals-Web. Не знам за Java каква е програмата, но за мен най-добре е да се карат в реда - Fundamentals-DB-Web(поне на C#). защото в DB има ООП, а в Web има и от двете.

2. Предполагам, че повечето предпочитат C#, защото ако не са програмирали преди това и са започнали Basic-a с него, няма да искат да го сменят, а преди нямаше толкова разнообразие в езиците за Basic-a.

1
did0sh avatar did0sh 4 Точки

https://imgur.com/a/04nQa 

 

C# - започват с Fundamentals

Java - избират между DB и Web

0
shady_obeyd avatar shady_obeyd 50 Точки

Здрасти колега!
1. Както е написал колегата, най-добре JS Core, тъй като Java DB ще ти е трудно без Java Fundamentals. И без това JS Core е задължителен модул и за 4-е професии.
2. C# и Java са почти еднакви, но една и съща задача примерно се решава на C# по-бързо и лесно от колкото на Java. Примерно LINQ е доста голямо предимство на C#. Въпрос на това кое ти харесва повече според мен. :)

0
did0sh avatar did0sh 4 Точки

И аз така мисля:

1-во JS Core и после започвам с Java Fundamentals

0
dkunev avatar dkunev SoftUni Team 512 Точки

Здравейте did0sh,

Тъй като сте карали Programming Basics на Java, а Programming Fundamentals на C#, бих Ви препоръчал да продължите  със C# професията, тъй като тя започва с първия задължителен модул- C# Fundamentals. От друга страна може да изберете Java и да продължите с модул Java DB. Препоръчвам Ви този модул за стартов в професията, тъй като за Java Web се изискват знания от Java Fundamentals и съответно Java DB. През май 2018 г. ще може да продължите в модул Java Fundamentals.

Поздрави,

Митко

0
did0sh avatar did0sh 4 Точки

Благодаря!

Смятам да запиша JS Core и да изчакам до май да запиша Java Fundamentals.

0
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Здравей колега бих ти препоръчал да продължиш със модула Java DB. Препоръчвам този модул за стартов в професията, тъй като за Java Web се изискват знания от Java Fundamentals и съответно Java DB. През май 2018 г. ще може да продължиш в модул Java Fundamentals, както и колегата ти е препоръчал. Аз лично не се колебая и записвам Java DB. MySQL ще ти е лесно, Hibernate има малко ООП, но ако отделяш достатъчно време няма от какво да се притесняваш.

Относно C# или Java - това е въпрос на личен избор, аз лично много се кефя на Java защото е open sorce, също така Spring - уникален е.. Java има аналог на LINQ и това е stream(). И двата езика си имат плюсове и минуси, който и да избереш няма да сбъркаш! 

Желая ви успехи през новата 2018г.  

0
03/01/2018 22:15:00
did0sh avatar did0sh 4 Точки

И мен май Java ме кефи повече.

Благодаря за мнението!

0
daniel.a.mihaylov avatar daniel.a.mihaylov 6 Точки

Колега, ако продължи с JavaDB , какво ще прави като дойде Hibernate i Spring,там без ООП няма никакъв шанс,за първата част (MYSQL) може, ама за 2рата ,никакъв шанс ;)

0
Ivelin_Dimitrov avatar Ivelin_Dimitrov 148 Точки

Не бих казал, че няма шанс. Не казвам и че ще е лесно. Но ако отделяш достатъчно време нещата се получават. Ако започнеш със JS Core след това са Java Fund -> Java Web, малко ми е странно JW без Java Db (може да се бъркам).Когато разглеждах програмата, някъде пишеше че курсът е подходящ за хора изкарали Programing Fund, това ме навежда на мисълта, че програмата е съобразена със знанията ни, а и не сме нито първите, нито ще бъдем последните които следват тази програма. Наков каза, че няма да имаме проблем във Java Db, колегата отгоре dkunev е от softuni team и препоръчва същото. 

Със каквото и да се захванете, трябва да се полагат големи усилия.

Желая Ви успех! 

0
04/01/2018 14:22:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.