Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Качествен интернет доставчик - София

Здравейте, понеже съм приет за Ниво 1 и ще бъда присъствено, а съм от Варна, ще се местя в София тези дни и трябва да си прекарам интернет възможно най-бързо. Нямам много време за търсене и обикаляне. Можете ли да ми препоръчате доставчик на бърз интернет. Ако е от значение, ще живея в Хаджи Димитър - точно до Герена. Ще се радвам на повечко мнения. Благодаря предварително !
1
Общи приказки
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Аз препоръчвам Net1 или Megalan.

0
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки

Имаш ли някакво мнение за тях, някакви отзиви, можеш ли да ми кажеш с какво са по-добри от другите.

0
rafatpc avatar rafatpc 52 Точки

Аз ще ти кажа моето мнение за Мегалан.

От 2 години съм при тях и нямам абсолютно никакви проблеми (само като беше голямата буря, нямах интернет за няколко часа). Интернета ми от тях е 50 mbps, скоростта не е падала и за минута през тези 2 години.

За сравнение.. преди това бях на Bulsatcom.. да не ти разправям.. мислеха си, че интернета ми бил бавен, щото съм си пуснал XAMPP...

 

Така че и аз ти препоръчвам Мегалан.

2
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки
На Мегалан бях в Студентски град. За 3 години интернетът не ми е спирал нито веднъж, предлагаха най-добрата скорост, а когато рутерът ми се скапа го смениха за тяхна сметка. Също така, ако забравиш да платиш, дават един ден аванта. Касите им работят до 22:00 вечер. И много бързо реагират като има проблеми. В другите райони не знам как е и може би е добре да се изкаже някой колега от Хаджи Димитър, но в Студентски Мегалан бяха (вероятно и още са) абсолютен хегемон. На Net1 бях 2 години в жк. Лагера. Скоростта трябваше да е ~6MB/s (50Mbit/s), но реално за нищо ги нямаше :) Последно бяхме на тях като излезе Diablo 3 RoS - свалихме го със средна скорост 12.2, aко помня добре. Сега, кои не ти препоръчвам: Blizoo - абсолютно неадекватни оператори. Аз се обаждам и му казвам къде е проблема, той ми вика "Виж да не ти се е измъкнал кабела"?!?!? Нетът спираше всяка вечер по 2-3 пъти за кратко, а телевизията ми беше ЖЪЛТА и никой не можа да ми обясни на какво се дължи. Бях на тях точно 4 дена. Vivacom - кабелджиите им ми откраднаха касичката. От Vivacom се правеха на ударени и отказаха да ме свържат с тях... Искрено им желая да си купят лекарства с парите!
5
27/08/2014 18:10:58
Xzahn avatar Xzahn 34 Точки

Аз съм с Нет1. Не искам да звучи като реклама,  но съм сравнително доволен. Сменил съм два-три доставчика през годините, и този за сега е най-добър. Цената е доста приемлива за скоростта, която получаваш, стига да хванеш някаква промоция. Както каза колегата Net1 и Megalan са може би най-добрите. 

София

НякъдеВъвФранция  

2
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

+1 за Нет1, никакви проблеми за повече от 2 години вече.

2
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки
Благодаря ви за отговорите! Ще им разгледам пакетите и ще избера между Мегалан и Нет1.
-1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Нет1 има невероятна промоция без обвързващ договор: плащаш 59лв. за 6 месеца без договор и без инсталационни и месечни такси. Така ти излиза по няма 10лв. на месец за скорост 45mbps download и 15mbps upload. Аз съм към тях вече 5 години и съм супер доволен.

Ако искаш и телевизия може да видиш ТАЗИ промоция - първите 6 месеца от договора по 10,95лв, а оставащите 12 месеца на 21,90. Така общо за 18 месеца ти излиза 328,5лв или средно по 18,25лв. на месец. Хубавото е, че телевизията не е кодирана и стига да имаш DVB-C тунер може да гледаш на колкото искаш телевизорa чрез сплитер. За тези пари предлагат много канали - 93 + 21HD.

Edit: сега забелязах и че ако поръчаш включване през интернет страницата им получаваш 1 безплатен месец....

0
28/08/2014 15:46:08
quickben avatar quickben 966 Точки

Мерси за промоцията, много е добре смятам ако я има до понеделник да го взема този "пакет" :)

Иначе аз използвах подобен на този сайт за да си намеря интернет доставчик до квартала.

0
deyanr avatar deyanr 17 Точки

Мегалан (т.е. Мтел), Спектрум по PON (пак Мтел);

НЕТ1 са кабелари и имат специфичните слабости: смятат, че след 22 звънят само пияници и не могат да си управляват мрежите при малко повече клиенти (въпреки, че наляха стотици хиляди в инфраструктура).

Искай PON (оптично влакно) до мястото и вероятно няма да имаш проблеми с Мегалан (или Спектрум, ако PON-а там е техен).

С две думи : питай Мтел за оптика до дома и ако има действай.

П.П. Казвам горното, като бивш конкурент на посочените, с няколко годишен стаж.

3
27/08/2014 18:54:38
RosenKrumov avatar RosenKrumov 203 Точки
Благодаря за съвета, определено съм на мнението, че оптиката е супер вариант.
0
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Не НЕТ1 съм и не съм доволен. В пиковите часове връзката пада. Само през нощта или рано сутринта успяват да ми подържат връзката, за която съм се абонирал...

0
Kibork avatar Kibork 87 Точки

ComNet са добри брат. И аз се преместих тук преди 6 месеца горе долу и сам доволен от тези.

Поздрави,

Димитър!

1
a_banderov avatar a_banderov 19 Точки

Onlinedirect http://www.onlinedirect.bg/index.php?lang=BG&page=Map 

Виждам, че ще си до Герена, което означава кв. Сухата река, а там те имат покритие. Абонат съм им от 9 години. Нямал съм сериозни проблеми, а когато възникне малък проблем до 1 ден го решават.

0
vasil.jivkov avatar vasil.jivkov 39 Точки

Здравейте за да не отварям нова тема , ще попитам тук . Някой има ли на новия 4G MaxTelecom с бисквитките за wifi? Изглежда оферта за 20 лв на месец да си имаш интернет навсякаде из София . 

0
mpeshev avatar mpeshev Trainer 98 Точки

Покритието им е относително добро, макар че имат немалко места със слаб обхват. В блокове, молове и други сгради с дебели стени, метални покрития навсякъде и много мрежи почти няма връзка. 

Аз лично съм доволен в по-голямата част от случаите, дори и бисквитката да е на "червен" обхват (което е най-слаба връзка), често е малко по-добре от отворените WiFi-та наоколо. А при пълен обхват скоростта е над 10Mbit/s. 

2
mihdimitrov avatar mihdimitrov 45 Точки

Здравей, имам договор към Мегалан(мтел), доволен съм от тях, няма да повтарям коментарите на колегите. Интернет и телевизия мисля че беше 40 канала и 30 Mbps - 23,90, договоар ми изтича февруари и искам да го прехвърля на някой, понеже не го ползвам вече(преместих се в квартира където има друг договор и си делим нета и тв-то). Ако те устройва пиши.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Колеги, ако някой се е насочил към Нет1 предлагам да се възползваме от промоцията им за "Покани приятел". По този начин и канещия и бъдещия клиент печелят по 1 безплатен месец за избраната услуга. Не знам дали става въпрос само ако новия абонат избере срочен договор. Трябва да се обадя и да питам. 

 

0
28/08/2014 15:40:07
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.