Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cefothe avatar cefothe 16 Точки

jQuey UI autocomplete

Здравейте колеги, срещнах се съм следния проблем. Трябва ми да направя autocomplete с резултати върнати от базата, но условието е такова, че ако няма тякъв резултат да не моте да се пише нищо друго освен това което съвпада с върнато от базата. Пробвах няколко неща но неуспешно, ако някой може да даде едно рамо.
Тагове:
0
Общи приказки
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз го виждам така - ползваш promises, в момента, в който ти се върнат резултатите - store-ваш ги в колекция и откриваш input-a. Закачаш му oninput, при всяка промяна проверяваш с indexOf дали текущият стринг го има в някой от елементите от колекцията - ако го няма, режеш последния символ и променяш value-то на input-a и ако искаш го оцветяваш и му даваш readonly за някакво време, за да индикираш, че не могат да се правят такива "шмекерии".

Дай повече инфо и как го правиш ти и още по-конкретно какво трябва да се постигне ако това не ти помогне :)

1
29/08/2014 15:14:02
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Най-добре покажи кода ти, иначе няма да можем да ти помогнем. На oninput event-a можеш да използваш метода event.preventDefault(), което ще спре автоматичното добавяне на символ във формата и ще ти даде шанс да валидираш стринг-а, който се получава. Ето пример ->

 Пример -> http://jsfiddle.net/q5o3a7n8/2/

0
29/08/2014 21:16:25
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.