Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

Задачка / закачка за релакс

След отвратителния изпит по PHP имах нужда от малко релакс и попаднах на тази математическа главоблъсканица. Позабавлявах се с нея и реших да я споделя с вас.

smile Условие: Добавете каквито и да било математически операции и символи за да направите следните уравненията верни. Нямате право да добавяте числа или символи с числа!

________ ________ ________

________

 

0 0 0 = 6
1 1 1 = 6
2 2 2 = 6
3 3 3 = 6
4 4 4 = 6
4 4 4 = 6
5 5 5 = 6
6 6 6 = 6
7 7 7 = 6
8 8 8 = 6
9 9 9 = 6

Пример:
 6 + 6 - 6 = 6     //коректно

2^3 - 2^0 - 2^0 = 6  //некоректно

Тагове:
7
Общи приказки 30/08/2014 15:55:37
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Понеже съм виждал същата задача на доста места с различни туистове, искам пояснение относно "математическите операции" или по-скоро за позволените такива. Би ли изредил кои точно операции са допустими. Позволено ли е да се ползва факториел? А bitwise операции? :D

Виждал съм различни врътки, затова питам ако можеш да изредиш допустими оператори/операции.

0
tsv.georgieva avatar tsv.georgieva 35 Точки

Според мен половината задача е именно да се сетиш кои операции можеш и кои не можеш да използваш, следователно се губи смисъла ако ги изброи smile

1
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

Във версията на която която аз попаднах са разрешени всички операции стига в тах да няма число, следователно са позволени !, <<, √, ∑, ∏, pi, e (последните не виждам как ще са ни от полза laughing

0
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

@yavor2000 Точно това имах в предвид. :D Благодаря. Няма тогава да казвам отговорите, нека който не я е чувал преди да се помъчи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.