Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

marian12 avatar marian12 36 Точки

Задача02. Toy Shop

Здравейте, имам проблем със следната задача https://pastebin.com/Wye70sMv входовете ми ги изкарва верни, но в judge ми дава 60/100, може ли някой да ми каже къде е грешката ?

Тагове:
0
Programming Basics
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Дай условието.

Edit: 

Намерих няколко грешки. Първото, което ми направи впечатление, е че програмата ти прави 25% отстъпка само при повече от 50 бройки играчки не прави при по-малко или равно на 50. А би следвало да прави отстъпка при 50 или повече. И другото (което е по-съществено): правиш две основни проверки, дали играчките са повече (или) 50 и дали не са по-малко. Във всяка една от тези две проверки трябва да провериш дали цената за екскурзия ще е достатъчна или не е. Тоест така започната твоята задача трябва да провериш дали оставащите пари ще са достатъчни общо 4 пъти (два пъти ако имаш отстъпка и още два ако нямаш). Така както е написана твоята програма, тя извежда "Да, парите са достатъчни...." ако има 25% и "Парите не стига..." ако няма отстъпка. В останалите два варианта (има отстъпка и парите не стигат и няма отстъпка, но парите стигат) програмата няма да изпише нищо на конзолата.

Ето тук ти оставям линк към поправената от мен програма, която дава 100/100 в Judge. Успех :))

0
09/01/2018 18:04:55
marian12 avatar marian12 36 Точки

Благодаря ти, намерих си грешките :)

0
m.mihaylov avatar m.mihaylov 3 Точки

Здравей, може ли да погледнеш моят вариант за решението. При зададените входни данни в условието, получавам правилният резултат, но в Judge ми дават само 40%. Къде бъркам? https://pastebin.com/Uz5vXLUN

0
19/01/2018 20:33:11
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Нямам представа... Не бях работил с PHP до сега, но ми стана любопитно и си поиграх доста. Не успях да открия проблем обаче... Пробвах различни ситуации като сравнявах крайните отговори на твоята програма и програма, написана на C#, която пък в Judge дава 100/100. Резултатите изглеждат абсолютно същите. Все пак не е невъзможно да е грешка и в Judge, не знам :/

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.