Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
KNGemseek avatar KNGemseek 1 Точки

Working with images lab

Здравейте,

На лаб-а за working with images, има един тест който гледа, дали има над 100 реда таблицата накрая. Проблема е, че аз колкото и да гледам меню-то, няма как да го изкарам с над 70 артикула (дори и при разделяне на виното на 2 таблици, by taste and by glass) - някаква идея как точно трябва да се структурира?

Тагове:
0
Data Science
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 797 Точки

хах значи бъркаш тестовете,първия тест които е на 7 как четеш текстовия файл и там проверява.Ако си го прочел правилно това минава. На 8 преди да направиш таблицата за храната примерно там Данчо ти е сложил до 35 индекс.

А виното дори не е нужно да го пипаш. за да минат всички проверки.

0
magggie avatar magggie 19 Точки

Здравей KNGemseek,

предполагам, че имаш предвид:

assert_greater(len(menu_content), 100)

В тази точка menu_content е от тип str и тази проверка проверява дали string-a има повече от 100 символа. 

Поздрави,

magggie

1
KNGemseek avatar KNGemseek 1 Точки

Мерси за отговора,

При мене ми излиза "AssertionError: 73 not greater than 100" като имам 73 реда на таблицата, а със сигурност string-a на файла има повече от 100 символа... проблемът може да е, че чета текстовия файл с pd.read_table, но не съм сигурен какво друго да ползвам...

0
magggie avatar magggie 19 Точки

Аз за четенето използвам аналогичен код на този от презентацията:

Това е от презентацията:

text= ""
with open ("alice.txt","r", encoding ="utf-8") as f:
    text=f.read()
print(text)

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 797 Точки

значи текстовия фаил се чете по-друг начин,както го е написала колежката от презентацията.pd.read_table нормално ти гърми. Това може да го ползваш в 8 примерно не  в 7,

1
19/01/2018 11:38:47