Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

BashSoft, условия, изпълнение, може ли да се работи като тийм проджект?

Може ли да се разглежда заданието БашСофт като възможен за предаване от няколко човека проект? Владимир Дамяновски в интрото на курса спомена, че може да го предаваме "тандемно". Малко повече инфо от разбралите повече?! Кога ще е крайният срок за предаването му?

Тагове:
2
C# Advanced
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки
Best Answer

Здравей,

Относно въпросът "Kакво е BashSoft?":

BashSoft е C# проект, в който е предвидено да работите през целия модул. Идеята му е да разработите една идея по-сложно приложение от тези, които до момента създавате. Имате правото да се съберете и да работите в екип по BashSoft-а, но накрая се предава индивидуално за всеки.

Относно събмитването на BashSoft в системата на SoftUni:

Ще имате по едно предаване в края на всеки един от трите курса в модула, като идеята е да го събмитвате в системата до там до където сте стигнали на този етап. Ако влезете в инстанцията на C# Advanced курса в момента, на 11-та позиция ще намерите занятие "Lab Submission - BashSoft" със срок до 7-ми февруари в 23:59:59, където трябва да качите архивирания BashSoft.

Също така, ще имате няколко дни (от 7-ми до 10-ти февруари), в които можете да оценявате анонимно BashSoft имплементациите на вашите колеги, да ги оценявате в скала от 1-10 и да давате конструктивна критика.

Относно оценяването на BashSoft:

Тъй като имате и обикновени домашни в Judge заедно с този проект, неговото събмитване ще е по желание. Тези от вас, които събмитнат BashSoft и проверят поне 3 проекта на колегите си, ще получат до 5% бонус към оценката си, отделно от до 15-те процента, които получавате за домашните си. Проверяването носи и друг бонус за вас - учите се да четете чужд код и да се ориентирате в такъв, което е една от основните дейности при работа в реална обстановка.

6
Fight90 avatar Fight90 1 Точки

Въпросът ми е точките от него за последния изпит ли ще важът, или и за трите по малко :)

Благодаря предварително!

1
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки

Бонус точките важат за трите курса поотделно. Тоест, за C# Advanced има 5% бонус, за OOP Basics също има 5% и за OOP Advanced има още 5%. Затова ще събмитвате по 3 пъти.

2
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Според мен условието за проверка на проекти на колеги трябва да отпадне като изискване за получаване на бонуса.
Това условие ще откаже много хора въобще да се захващат с BashSoft.
Обяснението, че четене на чужд код е допълнителен позитив за мен е невалидно.
Със сигурност ще ни се наложи да изтечем тонове чужд код в Интернет, докато работим по заданието.
А и чий код е по-ценен за четене - този на програмист с 20-годишен опит или този на начинаещите студенти?
Както и да е, времето просто физически не стига за лекции, упражнения, домашни, подготовки за изпит, BashSoft И три проверки на чужди проекти...
Освен ако проверките не са фиктивни (влизам, системата отчита, че съм "прочел" проекта, оставям някакъв произволен коментар, който може и да не отразява реалното състояние на проекта, накрая излизам - работа за 5-10 мин.).
Какво точно представлява проверката?
Пускаме ли код, за да видим дали работи? Оценяваме ли бързодействие или не се считаме достатъчно компетентни за това?
Трябва ли да оставяме коментари между редовете на кода?
Какво се случва, ако някой реши целенасочено да даде крайно отрицателна оценка на друг студент, поради причини, които нямат нищо общо с учебния процес? Как следите за подобни злоупотреби и как се отговаря на тях?
Ами ако всички решат да си поставят отлични оценки, независимо дали са се справили или не?

0
26/01/2018 19:01:40
FlushBG avatar FlushBG 3 Точки

Според мен може да се напише на партия , и после всеки да предаде своето копие от проекта индивидуално. 

1
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

Само да вметна, че при тестването на данните на Part II -> Problem 6 при задаването на търсените променливи са обърнати местата. В метода първо се подава име на курса, а после име на студента, а не както е в примера - "Ivan", "Unity". Като се разменят местата и си тръгва търсенето коректно.

2
alex_dimitrov2000 avatar alex_dimitrov2000 21 Точки

Колеги още в началото на BashSoft съм и стигнах до Problem 6 от Part 2. Трябва да си тествам кода, но колкото и да е смешно не знам как laugh. Предполагам, че трябва да ползвам ресурсите, но може ли някой да ми обясни как да ги достъпя?

0
02/02/2018 00:59:52
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

Aз съм си сложила папката с ресурсите направо в проекта под името Files. SesionData ми дава текущия път към директорията и където е нужно лепя името на файла към нужната директория на проекта (например string path = SessionData.currentPath + "\\" + fileName; string fileName = @"Files/dataNew.txt";). Ето и структурата на проекта:

 

0
alex_dimitrov2000 avatar alex_dimitrov2000 21 Точки

Ясно, благодаря! Ако изникне още нещо пак ще питам smiley.

0
hrimar avatar hrimar 6 Точки

Относно Problem 7. DIY Judge System - къде е добре да се създаде новия Solution?

Пише само: "Create a new Visual Project Solution and a new Console Application called “SimpleJudge”, но дали да е директория StoryMode или в дир-я BashSoft?

И с каква цел го правим този нов Solution, при положение, че новия ще ползва ресурсите(класовете) на стария?

Защо не правим просто нов проект "SimpleJudge” в Solution "StoryMode"?

0
04/02/2018 12:55:08
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

За втората част от Башсофт в полето под бутона за предадено домашно пише следното =>

"Срокът за оценяване на домашни е изтекъл

Брой оценени домашни: 0

Коментари за домашното"

Накакъв бъг пак в системата за оценяване ли е или изобщо няма да има проверка на чужди домашни? Ясно е, че няма как да е изтекъл срокът за проверка на домашните, при положение, че снощи в полунощ изтече срокът за предаването им. @Housey, някаква информация?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.