Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

magggie avatar magggie 19 Точки

LAB - WORKING WITH IMAGES AND TEXT - 2. Convert the images to grayscale

Здравейте,

някой може ли да ми посочи къде ми е грешката в кода за точка 2.

Това ми е кода, който очевидно не е верен защото не дава точка:

def convert_to_grayscale(image):
    R = (image[:, :, 0])
    G = (image[:, :, 1])
    B = (image[:, :, 2])
    grayImage = (R.astype("uint64") + G.astype("uint64") + B.astype("uint64"))/3
    grayImage = grayImage.astype("uint8")
    return grayImage

 

Сега опитвам със следното:

def convert_to_grayscale(image):
    """
    Converts the specified RGB image to grayscale, averaging over
    the red, green, and blue channels
    """
    grayscale_mean = np.mean(image, axis=2)
    grayscale_mean = grayscale_mean.astype("uint8")
    return grayscale_mean

Но тъй като това дава абсолютно същия резултат като горното нямам голяма надежда че ще мине frown

Дали трябва да му направя презен shape и после да го assign-на ? Вече нямам идеи и ако някой може да помогне ще съм страшно благодарна.

Много благодаря!

magggie

 

Тагове:
0
Data Science
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

    R = image[:, :, 0]/3
    G = image[:, :, 1]/3
    B = image[:, :, 2]/3
    grayImage = np.round(R+ G. + B).astype(uint8)

   return grayImage

1
magggie avatar magggie 19 Точки

Много благодаря! laugh

0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

Четете по-добре условията.

 Also note that each number is rounded to the nearest integer.

Example: If an RGB pixel is (120, 35, 52), the grayscale pixel will be 120+24+833=75,66667=76.

 

Удари едно закръгляне  на 

grayscale_mean = np.mean(image, axis=2)

и си готова.

1
magggie avatar magggie 19 Точки

Много благодаря!!! 

Супер сте. 

Аз това изречение го приемах като нещо, което ще се случи от самосебе си. Ама явно нищо не се случва от самосебе си в тия домашни.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

това гърми още първия път пробвах това :Д и после се наложи да го сменя

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.