Loading...
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

[Technical Issue] Java Basics - Максимален размер на файл с домашно - Introduction to Java

Здравейте,

максималния размер на файла с домашно, който може да се качи е 2 мб., а както и при студентите от първия випуск се получава проблем с качване на домашното, тъй като то е доста по-голямо - при мен компресирано е 7,3 мб /с включени библиотеката за задача 9 с pdf файла, файла с фонта който ползвам, jar файла от 10 задача и ехе файла от 11 задача/ .

Има ли възможност да бъде увеличен максималния размер или да качваме някъде в интернет пълния вариант на домашното, а в предавания файл да дадем линк и да поорежем малко големите файлове?

4
Java Advanced 03/09/2014 21:45:49
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Вдигам темата, за да не остане незабелязана :)

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравей,

най-лесния начин е да качиш цялото домашно в GitHub или друг подобен сайт и да дадеш линк (*.url фаил или линка в текстов файл в архива, който предаваш), откъдето да се свали целия проект, заедно с по-обемните файлове.

Така до някъде се нарушава анонимността, но ако това не ти е проблем е добро решение да покажеш проекта си в цялата си прелест laughing 

Поздрави

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Проблеми с анонимността по отношение на домашните нямам, но СофтУни може да имат :)

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Идеята с анонимността е ако някой много ти се кефи или пък не въобще не го кефиш, като проверява домашното ти, това лично отношение да не влияе на оценката, която ще ти даде.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Допустимият размер вече е 8 мб., благодаря за бързата реакция! :)

3
quickben avatar quickben 966 Точки

Нещо неправиш като хората колега, и аз вчера на лекцията питах отностно размера на домашното и ми казаха, че правя нещо грешно и днес за 30минути си го преправих домашното и стана малко над 2.2mb(всичките задачи).

Проблема при мен идваше от там, че първо вграждах iText библиотеката и след това си правих задачите и всяко exe ми беше по 2мб.

Ако го направиш в обратния ред - първо всички задачи и накрая да вграждиш библиотеката за работа с pdf и да си направиш задачата цялото домашно излиза малко над 2мб :)

0
03/09/2014 17:04:34
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Нещо не схващам какво имаш в предвид? Какво означава първо си правиш задачите, после вграждаш библиотеката - как си пишеш кода без да е добавена библиотеката в BuildPath-а на проекта?

0
quickben avatar quickben 966 Точки

itext ти трябва само за едната задача. Правиш си нов проект и първо си пишеш всички задачи които искаш да правиш без тази за която ти трябва библиотеката, нея я оставяш за последно.

Реално когато включиш една библиотека в един проект тя автоматично се включва във всеки един клас(задача) който създаваш в този проект, независимо дали определения клас я използва, аз поне така си обяснявам защо при първия ми опит всяко exe беше по 2мб :)

Мисля, че има по-умен начин да си импортваш библиотека, но не съм го намерил/търсил още :)

0
03/09/2014 18:23:08
and1teachera avatar and1teachera 19 Точки

Новия размер 8 МБ според мен решава проблема ,но в случай ,че за напред се случи нещо подобно може да submit-нете програмата без добавените от вас външни библиотеки.Така размера на програмата ще намалее ,а от ваша страна ще е най-добре в коментарите на кода да напишете каква библиотека сте ползвали , от къде сте я взели и тн. Това ще помогне на оценяващия домашното ,който е решил задачата по друг начин (или не е успял) да видят друг начин за решение и да вникне в него!Така и оценяването на домашното ще е по-обективно!

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Опитвам се да кача домашното от третата тема, но отново изниква същият проблем относно размера на домашното. Чрез множество усилия успях да компресирам домашното до 8.6 MB, но дотам, а допустимият размер е 8 MB. :(

Големият размер на домашното е заради външните библиотеки, които съм включил относно десета задача.

0
09/09/2014 21:22:47
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

В какъв архив я правиш - 7z, rar, zip? Пробвай в 7z /ако не си досега/ май дава най-добри резултати като компресия.

0
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

С него архивът се получава 8.5 MB

0
09/09/2014 21:41:23
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Значи остава варианта без външните билиотеки и посочването им в домашното кои са и линк за изтеглянето им... Освен ако няма ново увеличение на квотата :)

0
borislav.totev avatar borislav.totev 1 Точки

Здравейте колеги, аз имах същия проблем с размера на файла.

В последния момент видях че фонта ARIALUNI за задачата с pdf-a който копирах Windowsa ми е повече от 22 MB surprised и затова архива ми става твърде голем. Потърсих същия фонт в интернет и го свалих от тук - 

https://ipwn.googlecode.com/files/arialuni.ttf - 1.5 MB. Вече нямах никакви проблеми с размера на архива.

 

Преди това имах и друг проблем след като си свалих от интернет itext за същата задача, получих доста jar файлове. Първоначално бях довавил всичките и размера ставаше много голям. След малко пробване открих че само този itextpdf-5.5.2.jar ми е необходим и той трябва да се добави в проекта. Проверете и това, ако имате проблем.

 

Дано съм бил полезен на някого.

 

Успех!

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.