Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Lab | Spatial Data and Networks Lab

Привет, колеги, да отворим една тема по същество и за Spatial Data and Networks Lab. 

В секцията какво проверява "лическия герой" (wink) поставям на вашето внимание....

Задача 2:

Convert the "year", "month" and "day" columns into a single date. Call the new column "date".Note that some months and/or days contain 0 as their values. This means that the exact month or day is not present or known. In these cases, write "not a time" (NaT) values in the "date" column. Do not remove those records! Also, convert the "multiple" column into a Boolean one.

В момента трите колони ги конверирам в "date" с формат datetime64[ns] и NaT там където за ден, месец или година има нула. Съответно си конвертирам и до Bool последната колона... До тук би трябвало да е вярно, но имам 0 точки. 

Започвам пак да гадая - някой да каже, ако има идеи или вече е пробвал нещо от тези и не е сработило:

1. Иска ли се да се махнат "year", "month" и "day" от датасета или след конвертирането си стоят там?

2. Какъв трябва да е формата на "date"

3. Има ли някакво значение реда на колоните, да сложа "date" на второ място или нещо такова...?

4. Други идеи...?

Задача 5:

Get only recent attacks (from 1 Jan 2000 onwards, inclusive). Save them in the variable recent_attacks.

Тук филтрирам всичко, което е с year>2000 и би изглеждало твърде лесно, за да е истина... 0 точки :)

1. Тук единствено имам план Б да филтрирам по "date", а не по "year" макар и да съм готова да споря, че по "year" е по-правилно. 

2. Други идеи...?

Задача 9 - Create a graph of connected incidents:

Тук има много парчета код и не знам точно кое ме фейлва. 

Първо филтрирам за нули и празни стрингове и записвам в incident_relations. Тук ми излиза теста за 22480 записа. После кодът на Данчо си пълни "edges". В последната клетка въртя един цикъл за всички tuple-и ги добавям един по един в графа чрез add(set[0, set[1]). После го чакам 1 час и става едно голямо грозно черно петно като награда за усилията :) Изтествах си го, обаче, само с 10тина tuple-a и като че изглежда вярно. 

1. Тук директно отивам към "други идеи"...? 

Други

На другите имам точки, мога да давам и аз акъл, ако трябва :)

Поздрави,

М

1
Data Science 22/01/2018 22:29:14
magggie avatar magggie 19 Точки

re: задача 2 -

сега гледах лекцията от предния път и в 00:08:40 Данчо казва, че след като се направи date се махат 3-те колонки "year", "month" and "day".

 

re задача 4 (from 1 Jan 2000 onwards, inclusive) -

във видеото в 00:10:25 казва, че проверката е само по година, но си мисля, че ще е по годината в колонката date понеже преди това казва че  "year", "month" and "day" се трият след като се създаде date.

0
23/01/2018 00:45:17
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

значи колежката го е казала на 2 се махат 3те колони и работим само с date, Мисля че Данчо нарочно ги прави тези неща,за да види колко слушаме на лекциите :Д

за задача 5,почти си го уцелила,като си  оправиш кода да работи с date колоната ще тръгне.Къде ще ти се намира колоната date,няма никакво значение,чисто естетически за теб е важно.При мен е на последно място както си се създава по default.

за 9 и аз имам този проблем само тя не ми минава,незнам защо и наистина след 20 минути се изчертава едно голямо червено петно :Д

0
23/01/2018 06:21:10
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Чудесно, мерси. 

Задача 2:

Днес ще я пусна без трите колони както и предположих. Мерси

Задача 5:

Снощи е минала като използвам "date". Мерси

Задача 9:

Sill no idea - не минава и с weight. Поздрави

0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

На 9-та пробвайте да махнете кода за визуализация - при мен е минала без него и все пак лога ми се струва малко объркан.

Graded at: 27.01.2018 01:43:01
Spatial Data and Networks Lab (Score: 9.0 / 10.0)


Test cell (Score: 1.0 / 1.0)
Test cell (Score: 1.0 / 1.0)
Test cell (Score: 1.0 / 1.0)
Test cell (Score: 1.0 / 1.0)
Test cell (Score: 0.0 / 1.0)
Test cell (Score: 2.0 / 2.0)
Test cell (Score: 0.0 / 0.0)
Test cell (Score: 1.0 / 1.0)

 

0
GeorgiVelikov avatar GeorgiVelikov 2 Точки

Някой да има проблеми с оценяването на лабовете за Regression models и Spatial data? За трети път ги предавам и нямам оценки.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

днес специално нямаше оценяване за предните дни незнам :Д поне на 23 и 24 при мен имаше нормални оценявания.

0
25/01/2018 21:38:19
donton avatar donton 4 Точки

Някой може ли да подаде един hint за 9-а - последата част с визуализацията на edges (върти ми около 20 минути и гърми: 'set' object has no attribute 'edges').

 

Честно казано не разбирам добре принципа на тези графики. Използвал съм следния код:   attack_graph=nx.draw(edges, with_labels = True)

plt.show()

 

Благодаря предварително :)

0
28/01/2018 11:24:49
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки
nx.draw(attack_graph, with_labels = True)

Има го и в презентацията. Графът се подава като параметър на функцията. В самия граф преди това трябва да имаш добавени edges.

0
donton avatar donton 4 Точки

Благодаря, оправих го :)

0
28/01/2018 18:00:11
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.