Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Lab | Spatial Data and Networks Lab

Привет, колеги, да отворим една тема по същество и за Spatial Data and Networks Lab. 

В секцията какво проверява "лическия герой" (wink) поставям на вашето внимание....

Задача 2:

Convert the "year", "month" and "day" columns into a single date. Call the new column "date".Note that some months and/or days contain 0 as their values. This means that the exact month or day is not present or known. In these cases, write "not a time" (NaT) values in the "date" column. Do not remove those records! Also, convert the "multiple" column into a Boolean one.

В момента трите колони ги конверирам в "date" с формат datetime64[ns] и NaT там където за ден, месец или година има нула. Съответно си конвертирам и до Bool последната колона... До тук би трябвало да е вярно, но имам 0 точки. 

Започвам пак да гадая - някой да каже, ако има идеи или вече е пробвал нещо от тези и не е сработило:

1. Иска ли се да се махнат "year", "month" и "day" от датасета или след конвертирането си стоят там?

2. Какъв трябва да е формата на "date"

3. Има ли някакво значение реда на колоните, да сложа "date" на второ място или нещо такова...?

4. Други идеи...?

Задача 5:

Get only recent attacks (from 1 Jan 2000 onwards, inclusive). Save them in the variable recent_attacks.

Тук филтрирам всичко, което е с year>2000 и би изглеждало твърде лесно, за да е истина... 0 точки :)

1. Тук единствено имам план Б да филтрирам по "date", а не по "year" макар и да съм готова да споря, че по "year" е по-правилно. 

2. Други идеи...?

Задача 9 - Create a graph of connected incidents:

Тук има много парчета код и не знам точно кое ме фейлва. 

Първо филтрирам за нули и празни стрингове и записвам в incident_relations. Тук ми излиза теста за 22480 записа. После кодът на Данчо си пълни "edges". В последната клетка въртя един цикъл за всички tuple-и ги добавям един по един в графа чрез add(set[0, set[1]). После го чакам 1 час и става едно голямо грозно черно петно като награда за усилията :) Изтествах си го, обаче, само с 10тина tuple-a и като че изглежда вярно. 

1. Тук директно отивам към "други идеи"...? 

Други

На другите имам точки, мога да давам и аз акъл, ако трябва :)

Поздрави,

М

1
Data Science 22/01/2018 22:29:14
magggie avatar magggie 19 Точки

re: задача 2 -

сега гледах лекцията от предния път и в 00:08:40 Данчо казва, че след като се направи date се махат 3-те колонки "year", "month" and "day".

re задача 4 (from 1 Jan 2000 onwards, inclusive) -

във видеото в 00:10:25 казва, че проверката е само по година, но си мисля, че ще е по годината в колонката date понеже преди това казва че  "year", "month" and "day" се трият след като се създаде date.

0
23/01/2018 00:45:17
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1276 Точки

значи колежката го е казала на 2 се махат 3те колони и работим само с date, Мисля че Данчо нарочно ги прави тези неща,за да види колко слушаме на лекциите :Д

за задача 5,почти си го уцелила,като си  оправиш кода да работи с date колоната ще тръгне.Къде ще ти се намира колоната date,няма никакво значение,чисто естетически за теб е важно.При мен е на последно място както си се създава по default.

за 9 и аз имам този проблем само тя не ми минава,незнам защо и наистина след 20 минути се изчертава едно голямо червено петно :Д

0
23/01/2018 06:21:10
m_nikolova93 avatar m_nikolova93 22 Точки

Чудесно, мерси. 

Задача 2:

Днес ще я пусна без трите колони както и предположих. Мерси

Задача 5:

Снощи е минала като използвам "date". Мерси

Задача 9:

Sill no idea - не минава и с weight. Поздрави

0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

На 9-та пробвайте да махнете кода за визуализация - при мен е минала без него и все пак лога ми се струва малко объркан.

Graded at: 27.01.2018 01:43:01
Spatial Data and Networks Lab (Score: 9.0 / 10.0)

Test cell (Score: 1.0 / 1.0)
Test cell (Score: 0.0 / 1.0)
Test cell (Score: 2.0 / 2.0)
Test cell (Score: 0.0 / 0.0)

0
GeorgiVelikov avatar GeorgiVelikov 2 Точки

Някой да има проблеми с оценяването на лабовете за Regression models и Spatial data? За трети път ги предавам и нямам оценки.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1276 Точки

днес специално нямаше оценяване за предните дни незнам :Д поне на 23 и 24 при мен имаше нормални оценявания.

0
25/01/2018 21:38:19
donton avatar donton 4 Точки

Някой може ли да подаде един hint за 9-а - последата част с визуализацията на edges (върти ми около 20 минути и гърми: 'set' object has no attribute 'edges').

Честно казано не разбирам добре принципа на тези графики. Използвал съм следния код:   attack_graph=nx.draw(edges, with_labels = True)

plt.show()

Благодаря предварително :)

0
28/01/2018 11:24:49
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки
nx.draw(attack_graph, with_labels = True)

Има го и в презентацията. Графът се подава като параметър на функцията. В самия граф преди това трябва да имаш добавени edges.

0
donton avatar donton 4 Точки

Благодаря, оправих го :)

0
28/01/2018 18:00:11