Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Най-гъвкавият начин е чрез DecimalFormat.

2
todor0912 avatar todor0912 35 Точки

Трябва да напишеш %.0f  в System.out.printf  и ще стане , това означава след запетаята да няма нито 1 число ако искаш да закръглиш примерно до второто число пишеш 2f след запетаята .  

0
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки
System.out.printf("%.0f", x);

или

System.out.println((int) x);
0
kostanikolov avatar kostanikolov 45 Точки

Хора, проблемът ми е, че не искам да го форматирам до конкретна цифра след десетичната запетайка, ами този, че когато резултатът ми е цяло число, то само си слага .0 отзад. Аз искам да е double и само, когато е нужно, тогава да добавя.

0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Колегата MartinBG ти е отговорил. Чрез DecimalFormat се прави. Пробвай го този код да видиш, че работи.

DecimalFormat df = new DecimalFormat("#.##########");
double number = 20.0;
System.out.println(number);
System.out.println(df.format(number)); //df.format(number) e String

Можеш да си слагаш колкото си искаш "#"-ове след "#." но ако броят им е по-малък от броят на цифрите след десетичната запетая, ще стане неточно закръгляне. 

1
kostanikolov avatar kostanikolov 45 Точки

Благодаря, колега! Извинявам се и на MartinBG, че малко го игнорирах. Погледнах линка, но ми се стори, че няма да ми помогне. Глупаво решение от моя странаlaugh

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.