Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

shestakov avatar shestakov 0 Точки

Friendly trip

Петима приятели искат да отидат на почивка с автомобил. Трябва да определят дистанцията в километри, както и с какъв автомобил ще пътуват, за да знаят разходната норма на горивото в литри  на 100 км и цената на горивото за литър. Разполагат с определена сума пари. Помогнете им да пресметнат могат ли с тази сума да отидат на пътуването и какви пари ще им останат

В случай, че сумата не е достатъчна, наличните средства да се разпределят на петимата по равно.

Вход

Входът се чете от конзолата и съдържа точно 4 реда:

•    На първия ред е дистанцията в километрицяло число в интервала [0.0..100000]

•    На втория ред е разходът на автомобилът за 100 километра - цяло число в интервала [0.0...100]

•    На третиря ред е цената на горивото за един литърреално число в интервала [0.0...50.0]

•    На четвъртия ред е сумата с която разполагат приятелите - цяло число в интервала

[0.0...100000.00]

 

Изход

На конзолата се отпечатва 1 ред, където {x} и {y}  са реални числа, закръглени до втория знак след десетичната точка:

•    Ако сумата е повече или равна на разходите:  "You can take a trip. {x} money left."

•    Ако не е достатъчна: "Sorry, you cannot take a trip. Each will receive {y} money."

 

Във VS всичко е наред и върви,но judge ми дава само 20%.Ако някой има някаква идея и сподели ще съм благодарен!

https://pastebin.com/2PJShLwG

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
Thedi avatar Thedi 200 Точки
Best Answer

Здравей,

Не разбирам каква ти е идеята на този ред.

            double razhodKola = razstoqnie* litri100km / razstoqnie;

За да изчислиш разхода трябва първо да видиш колко по 100 километра са минали  и това да го умножиш по литрите за 100км.
Това би изглеждало ето така:

double razhodKola = (razstoqnie / 100) * litri100km;

 

0
25/01/2018 15:47:36
shestakov avatar shestakov 0 Точки

Благодаря!Там ми беше грашката,просто съм се подвел от обясненията.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.