Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Karakasheva avatar Karakasheva -2 Точки

Homework : Problem 3. Employee Data

Здравейте,

Имам въпрос относно въпросната задача. След като си събмитна решението в judge, ми показва, че единствената ми грешка е думата "Monthly", а в условието е да се изпише само "Salary" и judgе ми дава 0/100 . След като изтрия Monthly, задачата си минава 100/100. След като кодът е верен, защо задачата ми е 0/100 заради една дума в повече, която се изписва на конзолата ?

https://pastebin.com/0gt2D0PM

(Браузър настройките ми не разрешават да вкъквам скрийншоти).

 

 

 

Тагове:
-1
Module: C# Advanced
mustafa_q1 avatar mustafa_q1 44 Точки

Защото когато отговорът ти се разминава със тестовете на judge то те се смятат за грешни и тъй като получаваш различен резултат на абсолютно всички тестове ти дава 0/100.

0
Karakasheva avatar Karakasheva -2 Точки

Ами каква е логиката да имаш точкова система, ако това е както казваш ? Тогава просто ще има само true/false . 

Мисълта ми е, че съм имала задачи с объркан код, които са били 60/100, но тази, защото просто съм решила да си добавя една дума повече, което няма нищо общо със самият код и дали изобщо работи, ми го дава 0/100.

0
mustafa_q1 avatar mustafa_q1 44 Точки

В случая ти дава 0/100, защото въпросната допълнителна дума фигурира във абсолютно всички отговори съответно judge смята всички отговори за грешни, въпреки че програмата ти работи. Но пък тези грешки ти ги показва в отворените тестове, така че винаги можеш да погледнеш къде си сгрешила и да го поправиш.

 

0
Karakasheva avatar Karakasheva -2 Точки

На задачата "Hello,softUni" от Programming Basics, бях написала "Добро утро, пиянице" и мина 100/100, а очакваното беше Софт Уни. Имам и задачи, чийто аутпут няма нищо общо с очаквания, но пак ми дава точки за тях. 

-1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Колегите са го  обяснили вече,judge тества ползвайки unit test или нещо подобно.Подава определен вход и очаква определен изход,ако има разлика не зачита отговора и прави няколко пермутации на това чудо и затова понякога се получава 60/100 90/100. Нарочно има тестове с крайни или екзотични случай за да те накарат да мислиш и да ги хванеш.Сега в първите 1-2 урока на басик тестовете бяха само да върнеш нещо. Но тук вече се искат по -сериозни неща и умения с debug. Но понякога просто не се забелязват нещата. Ще ти дам пример на моя programing fundamentals изпит първите 2 задачи ги реших на 100% обаче при единия от 2та възможни изхода на 2та бях написал The вместо с главна с малка  буква, the  и затова получих само 80/100 на тази задача,така и не го видях :Д

0
GerganaTsirkova avatar GerganaTsirkova 17 Точки

Една точка или запетя да сложиш по-малко или повече се брои за грешка от judge. Досадно, но се свиква, все пак  трябва и да тренираме наблюдателността си  ;)

0
26/01/2018 20:01:04
optimeon avatar optimeon 7 Точки

И аз имах такъв проблем. Много благодаря за съветите

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.