Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

todor0912 avatar todor0912 35 Точки

Задача 6 (Точка върху страната на правоълълник) - Java- Programming Basics

Някои може ли да ми помогне с задачата получавам 72/100 в judge  , а не намирам грешка . Благодаря предварително ! 

 

​
import java.util.Scanner;

public class BorderOrInsideOutside {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner console = new Scanner(System.in);
        double x1  = Double.parseDouble(console.nextLine());
        double y1  = Double.parseDouble(console.nextLine());

        double x2  = Double.parseDouble(console.nextLine());
        double y2  = Double.parseDouble(console.nextLine());

        double x  = Double.parseDouble(console.nextLine());
        double y  = Double.parseDouble(console.nextLine());

        if ((x==x1) && (x==x2) && (y>=y1)&& (y<=y2)||
                (y==y1)&& (y==y2)&& (x>=x1)&& (x<=x2)){
            System.out.println("Border");
        } else {
            System.out.println("Inside / Outside");
        }
    }
}

​

 

Тагове:
0
Programming Basics
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

boolean points = (((x == x1) || (x == x2)) && (y >= y1) && (y <= y2))
                || (((y == y1) || (y == y2)) && (x >= x1) && (x <= x2));

        if (points) {
            System.out.println("Border");
        } else {
            System.out.println("Inside / Outside");
        }

1
todor0912 avatar todor0912 35 Точки

Здрасти дава ми сега 77/100 , но пак някъде дава грешка и не мога да намеря точната причина 

0
Angel_Kalinkov avatar Angel_Kalinkov 111 Точки

Кодът, който съм посочил вади 100/100. Разгледай го внимателно, да не пропускаш нещо.

0
todor0912 avatar todor0912 35 Точки

Благодаря , да наистина е така даде ми 100/100 грешката ми бе в скобите и от там изчисленията които се правят стават не правилни :) Благодаря за помощта

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.