Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ppetkov666 avatar ppetkov666 4 Точки

Промяна в Технологичният модул и Професионалните модули след това - 1 лекция - 2 упражнения !!!

Здравейте , тази тема беше доста широко обсъдена от хората в C# Fundamentals  и по конкретно първият курс който е C# Advanced.

Бях повдигнал въпрос на който много хора откликнаха положително и затова просто ще я копирам тук като се надявам да доведе до наистина желаните промени , които биха имали голям ефект върху всички останали модули .Надявам се повече хора от екипа на СофтУни да обърнат внимание защото това ще увеличи значително качеството на цялото образование, което предлагат. Пълният вариант със всички коментари може да се види в групата C#Advanced във фейсбук. 

Здравейте колеги, ще напиша един малко по-дълъг коментар в който нямам за цел да критикувам ,а по скоро да изразя лично мнение какво и как би могло да се подобри.
Естествено в критиката няма нищо лошо , но нека като критикуваме да даваме и решения на проблемите които засягаме. Това ми е третия курс, умишлено не съм си позволявал да двам крайни оценки , изчкаках.. исках да придобия една по пълна представа за цялото обучение и сега встъпвайки в този модул виждам че нещата леко започват да се пропукват. 
Не искам да коментирам продължителността на курса, това което искам да засегна е конкретно лекциите и упражненията защото мисля че една - две промени точно в тях ще окажат огромно влияние.
И тук не говоря само за този курс , но и за Технологичният модул .
Ето какъв би бил най добрият вариант според мен и се надявам повече хора да се включат като мнение за да видим дали съм прав.
Първо по отношение на лекциите и лекторите- Ивайло Кенов, и Георги Георгиев за мен са примери какъв трябва да е един лектор.Наков е излишно да го споменаваме )) той си е запазена марка... Владимир Дамяновски, Михаил Великов ,Венцислав Иванов, ... Това са хора които дават от себе си много но и са хора с опит . Не споменвам други просто защото това са хората които най много съм гледал и най много ми допадат като метод на обучение и обяснение.Това не означава , че други които не съм споменал не са добри, просто аз споделям моят опит(все пак немога да изгледам всички курсове)
Аз разбирам че Софт уни се разраства и проблема с набирането лектори е огромен , но наистина се надявам да не жертвате качеството за сметка на количеството.
Второто нещо и което мисля че е най-важното са упражненията..
Тук трябват хора които не просто са добри но такива които са exceptional както казва Наков. Владимир Дамяновски съм го гледал да решава задачи и да ги обяснява по такъв начин че после хората му ръкопляскаха.Михаил Великов решаваше задачи и на C# и JAVA , и наистина има умението и да обяснява спокойно и да набляга върву важните моменти , Венцислав Иванов е по темпераментен, набляга на практични неща, акцентира и показва неща от опита си ... 
И тук следва нещо много важно ... за да няма такъв огромен скок между лекции и упражнения , увеличете упражненията с едно повече . т.е на една лекция 2 упражнения. Включете трудни задачи НО ГИ РЕШЕТЕ, покажете принципи на решаване , тънкости и методи , акцентирайте върху важните неща, и после пак дайте домашни. Така няма да сте притиснати от времето на едно упражнение - ще можете да решите повече задачи и много повече хора НАИСТИНА ще започнат да разбират нещата. Упражнението не е нужно дори да е присъствено , може да е онлайн , да се води от 1-2 лектори , които да го направят като собствено предаване , за да няма нужда от допълнителни зали и т.н .. Дори и да се наложи да вдигнете леко цената, заради увеличеният брой часове на преподавателите, ефекта върху качеството на обучение ще е огромен,особено ако лекторите са тези които споменах или други такива на тяхното ниво.
Аз съм убеден , че 99% от хората тук не са дошли за диплома , а за да научат наистина нещата. 
В заключение не искам да обидя никой от младите лектори , има много добри момчета които обясняват също много добре, но мисля че за по тежките курсове са нужни хора с голям опит , за да предадат най-доброто което те са научили. 
Разбирам усилията ви да се разраствате и да станем както казва Светлин Наков "Силициевата долина на Европа" , НО умните хора са малцинство а и България все пак не е толкова голяма..

4
Въпроси за SoftUni 01/02/2018 18:30:32
Aguzelov avatar Aguzelov 78 Точки

По-добре го премести в категория "Въпроси за SoftUni"!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.