Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Exam] Java Basics - Поправка от 03-09-2014 - решения, впечатления, резултати

Здравейте, колеги.

Днес бях на поправката по Java Basics.

Радост голяма. Задачите ми се сториха лесни - дали защото се явявам на втора поправка, дали защото вече минахме през JavaScript и PHP  - не знам. Или просто бяха лесни?!? Какво мислите?

 

Споделям с вас решенията на задачите - както съм ги постнала по време на изпита. И четирите са 100/100.

01 - Dozens of Eggs

02 - Adding Angles

03 - Biggest Prime Numbers

04 - Activity Tracker

Отворена съм за въпроси, предложения и коментари.

 

Как мина изпитът за вас?

8
Java Advanced 04/09/2014 22:37:36
kotow avatar kotow 34 Точки

И на мен ми се стори доста лесен изпита, явно защото сме по подготвени вече. Повечко време ми отне на 3-та задача докато се сетя да прочета в условието че числата не трябва да се променят. 1-ва 10мин 2-ра около половин

По късно ще постна и мойте решения. За пръв път 400/400 дано и на другите поправки е така:)

1
03/09/2014 22:49:14
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Определено лесен, но съм сплитнал като чобанин на 3-та....добре че тръгнах де, нямаше да се сетя за по-простия вариант щях да търся под вола теле до 9 : ))

1
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Изпита като цяло беше лесен и не мога да повярвам колко успях да фейлна въпреки това . 1 ва задача беше с решение за 30 секунди . От там 100 часа мъки на 3 та , така и не ми се получи алгоритъма за prime , оставих я ... 2 ра задача я докарах до края , но ми принтеше 1 и същ резултат по няколко пъти , на което не можах да намеря решение и накрая си останах с тази така ''трудно'' решена 1 ва задача .. ужас . Толкова да ме е яд , че няма на къде : ) 

0
apelev avatar apelev 16 Точки

При мен абсолютно същата работа. Първа я реших много бързо. Хванах се да пиша втора. Написах я цялата, обаче не успях да филтрирам резултатите и да ми излизат само уникалните решения. Викам си айде ще я зарежа и ще мина на 3-та. Нея пък я реших почти от раз. Гледам четвърта... мъча, мъча напълних 1 мап с вложен 2-ри, както трябва да бъде. Стигнах до изхода и разбрах, че не мога да го изпечатам. Уж търсих, как да стане ама така и не успях да намеря.

Сега отварям да видя решенията... гледам 2-ра задача. 1 към 1 като моята.. само дето на 2-та цикъла са сложени съответно -2 и -1 на length-овете. И понеже си викам те аутпутите така или иначе не ми излизат, няма смисъл да я пействам в джъдж-а. сега се сещам, че щях да взема едно 20-30 точки, само заради аутпут-а "No".Направо ще се изям от яд. Решаване на повече задачи му е майката... само времето да стигаше.

Евалата правя на колегите, които смогват да работят и да изкласят с една добра оценка. Мен лично 200 точки не ме радва хич като резултат. Ще я мъчим и нататък. А на отличниците - браво!

1
Plami avatar Plami 373 Точки

Изпита беше определено или лесен или вече сме на правилния път :D Но определено вече забелязвам в себе си разлика в начина си на мислене. За съжаление реших само една задача, но съм изключително доволна, че почти изградих алгоритмите и на другите 2, но естествено практиката ми още не е достатъчна. Затова "Keep calm and learn to code!".

5
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Амии, посправих се с първите 3 задачи, само на трета не успях да елиминирам повтарящите се прайм числа, и хем се досетих къде е проблема, но вече бях уморена честно казано...

4та - просто трябва да ги науча едно към едно тия мапове и това е.. То при нея логическо мислене много няма, просто трябва да знаеш как става. Опитах се да нагодя нещата, но така и не получих желания аутпут. Както и да е, доволна съм, понеже си поправих оценката :) 

Ходете на поправки, готино е :D и хората и напрежението са по-малко.

5
03/09/2014 23:55:19
f1mp3r avatar f1mp3r 35 Точки

А кога ще се качват решенията от флашките за хората които останаха без интернет? :D

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Вчера, 30-40 минути преди края на изпита бурята катурна интернета, и в такъв късен час от деня, нямаше кой да отреагира и да го въстанови. Извод: винаги си носете резервен вариант за интернет!

Днеска по прогноза го дават само да вали, без гръмотевици, така че не би трябвало да имаме проблеми на JS поправката :D

0
04/09/2014 10:25:25
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Бурята си беше впечатляваща...

0
Plami avatar Plami 373 Точки

:D А как ли е прогнозата за утре. Трябва да се провери задължително :)

0
frisky avatar frisky 16 Точки

Здравейте, а условията на задачите къде мога да намеря ?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Явно не са качени още. Тоест за момента никъде, предполагам още утре когато е работен ден ще ги има.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.