Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Подробности за онлайн обучение

Здравейте,

Аз се записах за онлайн обучение, но не можах да разбера от лекцията- ще участвам ли в тийм-уърк проекти, ако да- как ще става разпределенияето на екипи и такива разни подробности по темата. Когато вляза в "обучения" на съответния раздел, пише, че срокът за записване е изтекъл и дава опция единствено за наблюдател.

Също- в нулевото ниво не беше задължително, а препоръчително, проверка на чужди домашни и изпращане на свои. В първото ниво как е?

А също и кратко въпросче за акаунта ми- в потребителския панел, под "ниво 1", пише "неодобрен". Какво означава?

Струва ми се, че инфото за онлайн обучението е някак попретупано или поне аз не мога да се ориентирам.

 

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Здравей,

Максимумът точки от даден курс е грубо 100 - до 10 от тях идват от отборна работа, до 5 от писане на домашни, до 5 от проверка на домашни, до 80 от изпита. Онлайнерите, също както и присъствените участват в отборните работи по желание. Ако имаш време и желание - записваш се, ако по някаква причина не искаш да участваш - не се записваш, но тогава  оценката ти е с 10 точки надолу. Записването в отборните проекти е за всяка дисциплина поотделно.

За домашните - същата работа - предаваш и проверяваш колкото искаш, но това се отразява на оценката.

За другите ти въпроси - не знам.

0
04/09/2014 09:11:24
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Аз искам да се запиша, но пише, че срокът е изтекъл и опцията е единствено да се запиша като наблюдател.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Здравей! За да се запишеш в СофтУни трябва да издържиш изпита по C# Basics, който завършва ниво 0. Ако не си го направила, и то с добра оценка, няма как да се запишеш по-рано от януари 2015. Най-вярната информация за статута си ще получиш като се свържиш с представител на университета: https://softuni.bg/contacts

0
04/09/2014 07:56:22
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Издържах изпита, за мое голямо учудване- с шестица :))) Платила съм, записана съм, но в акаунта ми е такава информацията. Пиша във форума, тъй като в имейла, който получих, че съм приета, препоръчват въпросите да се задават тук, за да може повече хора да видят отговорите.

Багодаря, обаче, ако не получа отговор тук, ще използвам формата за контакти :)

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Погледни тази тема: https://softuni.bg/forum/questions/details/1981 и отговорите на представителя на СофтУни. Ако евентуално си платила по-късно е възможно да не са обработили плащането и затова все още да не си записана в курса. Нищо не пречи да им пишеш на имейла за контакти още сега за уточняване на проблема.

А иначе и в моя профил пише за Ниво 1: Неодобрен, но пък съм  записан Онлайн в първия курс от нивото.

0
04/09/2014 09:24:37
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Не намира страничката :) И при мен пише същото- неодобрен, но записан за онлайн форма. Може би е някакво недоглеждане. Ще попитам и ще пиша и тук, за да знае, който се интересува :)

 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Пробвай отново линка - махнах нулата отзад.

В страницата на самия курс не ти ли излиза, че си записана Онлайн? Това зеленото вдясно:

SCREENSHOT

0
04/09/2014 09:31:18
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Пак не излиза. Както и да е- пише, че съм записана онлайн за Java Basics. В другият активен в момента курс, обаче- този за проектни работи- няма нищо освен "изтекъл срок".  А и "неодобрен" в профила ме притесни. Та затова :)

 

 

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Сега се сетих да допълня с още неща информацията за екипната работа. Около седмица след началото на всеки курс (т.е. дисциплина), на страницата на курса се появява заданието за екипна работа и покана да се запишеш ще участваш ли или не. Ако избереш да участваш, след като изтече срокът за записване, всички потвърдили биват разпределени автоматично - присъствените в отбори по четирима, онлайнерите - по шестима. Разпределението е по оценки - гледа се във всеки екип да има един с отлична оценка от досегашните си изпити в СофтУни, един с мн.добра и т.н., за да са горе-долу равнстойни отборите. В падащото меню под username-а ти излиза една опция : Екипна работа. Кликаш там и виждаш кои са съотборниците ти. Намирате се по скайп и почвате работа :) Когато проектът ви е готов, поне един човек от отбора трябва да го защити, може и по скайп (всъщност, онлайнерите масово защитават по скайп).

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.