Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EricDraven avatar EricDraven 275 Точки

Нужда от съвет, за следваща стъпка

Здравейте, записан съм online в Януарския курс Programing Basics, тък като изпита е чак след месец, а аз вече изреших всички стари изпити искам съвет, какво да правя през останалото време, дали да започна предварително да гледам видеа от старите курсове на Programming Fundamentals или да гледам този, който върви в момента, да търся още задачи от basics или да прегледам вече решените за оптимизация на кода евентуално или нещо друго? Благодаря Предварително!

Тагове:
1
Programming Basics 07/02/2018 11:56:52
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

Аз препоръчвам да започнеш да гледаш видеа от programming fundamentals и да решаваш съответно задачите, независимо от коя инстанция на курса.

Това ще ти помогне изключително много за изпита и ще наваксаш за tech модула

0
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

Може да се запознаеш с git и gitHub тук. В сегашната инстанция на Tech Module курса тези уроци са преместени от Programming Fundamentals в SoftwareTechnologies (за което не съм много съгласен). Препоръчвам ти да се научиш да ги ползваш, защото по думите ти явно си решаваш доста задачки. Тези решения на задачки можеш да ги качваш в профила си в gitHub, защото все пак може да стане всичко (хард-диска да изгори, да ги изтриеш по погрешка и т.н.). И след време като си натрупал решения на задачи в своя профил и отидеш на интервю и те питат какъв код си писал, какъв опит имаш и т.н. им показваш профила си със стотици/хиляди решени задачи. Но все пак си отдели време да ги структурираш, защото хиляди задачки да са пръснати хаотично загрозява профила. И ги качвай кодовете чрез gitBash/TortoiseGit или подобна програма, защото съм виждал колеги, които copy-paste-ват кодовете си в текстови файлове, което не е ок и е много по-бавно от качването чрез gitBash/TortoiseGit.

Ако още не си убеден, че ти трябва gitHub виж този линк. Видеата преди обедната почивка са супер полезни и там се говори за gitHub (не помня точно кое видео беше). А също са и приятни за гледане. Лекторите добре се представиха.

0
inser7 avatar inser7 221 Точки

Здравей колега,

продължавай напред с TechModule,както те съветват и другите колеги,защото нагоре нещата стават доста по-трудни и за по-кратко време.Колкото повече кодиш и учиш нови неща,толкова ще ти е по-лесно в другите курсове!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.