Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Spoon avatar Spoon 3 Точки

Въпрос относно курсовете в СофтУни

Здравейте!
Въпросът ми е следният: Позволено ли е когато пожелая да запиша даден курс, да изпращам домашни и накрая да се явя на изпит. След да речем 2 - 3 месеца да запиша друг изпит и същата процедура там. Ако сте ми схванали мисълта, моля подайте ми някакви подобни варианти!
Благодаря предварително!
Поздрави

Тагове:
0
Общи приказки
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Няма такъв филм. Кандидатстваш, явявайки се на C# изпит, класираш се, започва 1-во ниво в което имаш 4-5 последователни изпита(по 1 на месец средно), след което продължаваш евентуално към 2-ро, 3-то и т.н ниво с най-много един невзет изпит на ниво.Сертификатите за определена професия можеш да вземеш и без да си взел абсолютно всички изпити, но няма да получиш диплома за успешно завършване от СофтУни. Това, което казваш: харесвам си дадед курс и го изкрвам, после друг и т.н няма как да се случи. Нещо подобно на това, което искаш са фаст-траковете, където курсовете са по нещо конкретно,което си хареваш ти, и не са обвързани по никакъв начин с редовната програма на унито, разгледай ги и успех!smile

1
04/09/2014 21:23:20
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Здрасти!

Ако съм те разбрал правилно - на този етап не съществува точно такъв вариант. Може би най-близкото, което като идея се приближава са Fast-Track курсовете. Те са Independent курсове, нямащи общо с цялостната програма на SoftUni, когато има такъв "fast-track" курс, можеш да се запишеш за него и да си го минеш само него.

Другия вариант са нивата, като едно ниво е с продължителност 4 месеца и всяко ниво е съставено от няколко курса. (Например ниво 1 - Java Basics, Web Fundamentals, JavaScript Basics и PHP Basics, т.е. 4 неща в 1). Тоест ако искаш да изкараш JavaScript Basics курса, трябва да запишеш цялото ниво.

П.П. Надявам се съм те разбрал правилно.

0
04/09/2014 21:25:51
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Можеш да караш само цели нива в поредност 0, 1, 2 и т.н., като за да запишеш всяко следващо трябва да си взел изпитите от съответното ниво - няма как да ходиш на изпит само на отделни курсове от ниво.

Изключение са само FastTrack курсовете - там можеш да си избереш, който желаеш и да учиш и положиш изпит само на него.

0
JuliaS avatar JuliaS 32 Точки

Здравейте, тъй като и аз имам въпроси относно курсовете в Софтуни си задавам въпроса в тази тема, за да не разводняваме форума с много подобни въпроси. 

Записана съм за ниво 1, целта ми е сертификат за фронт-енд. За тази специалност Java basic е optional, т.е. да разбирам че мога и да не се явя на този изпит, за да си взема сертификата? Принципно колкото повече знания по-добре, но като сравнително начинаеща знам какво искам, знам с какво време разполагам и затова ми се иска да се движа целенасочено по пътя... Някъде прочетох че с 1 невзет може да се запише следващото ниво, но ако не взема Java basic, това дали наистина няма да се яви спънка в някакъв момент при записване на следващите нива, в моя случай до ниво 3? Има ли някой с подобен случай? Ясно е, че за диплома за софтуерен инженер са необходими взети всички изпити, но мен ме интересува само фронт-енд насоката...

 

Също така съм записана за ниво 1 онлайн, но за курса Teamwork and Personal Skills Sept 2014 ми излиза съобщение, че курса вече не може да бъде записан присъствено или онлайн. Записването за курсовете за съответните нива не става ли автоматично, когато си приет в някакво ниво или трябва да се следи ръчно да се записва. За Java basic например не съм се записвала, а ми излиза че съм записана за курса онлайн???

0
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравей, въпросът ти е същия като на asyamincheva от тази тема: https://softuni.bg/forum/answers/details/8961, така че може да прочетеш какво съм й отговорила.

Що се отнася до курса Teamwork and personal skills, през определено време се записват всички с успешно плащания. Един път в деня се записват всички нови студенти, които са платили по-късно по една или друга причина. Ако все още не си записана, ще бъдеш до края на деня.

0
gudov avatar gudov 274 Точки

Проблемът в случая е, че курсовете са навързани един след други. Няма как да запишеш следващ курс, без да си взел предишния, защото и материала се предава така, че да е за курсисти минали всичко до момента.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.