Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

[Table Relations - Exercise, 02. One-To-Many Relationship] - Проблем с тестoвете в Judge (83/100)

Задачата в Judge

Според условието на задачата, първо трябва да създадем таблиците без да дефинираме Primary и Foreign keys (1), да създадем примерните записи в двете таблици (2) и накрая да довършим сетъпа на таблиците като дефинираме очакваните Primary и Foreign keys (3).

Проблемът е, че ако изпълним задачите в тази последователност (1-2-3), теста в Judge, който проверява коректността на данните фейлва, защото те не са сортирани според очакваното.

Това е заявката от теста:

SELECT 
    man.manufacturer_id,
    man.name,
    DATE(man.established_on),
    m.model_id,
    m.name
FROM
    manufacturers man
        INNER JOIN
    models m ON man.manufacturer_id = m.manufacturer_id
ORDER BY man.manufacturer_id;

В очаквания резултат, тази заявка изкарава 6-те записа сортирани по manufacturer_id и по model_id, но това се случва, само ако записите се добавят в таблиците след като и двете таблици са напълно конфигурирани, т.е. реда на изпълнение на частите на тази задача трябва да е 1-3-2.

 

Забелязах, че има и други колеги с 83 точки на тази задача, и затова реших да постна тази информация тук.

 

Към оргнизаторите на курса - заявката за проверка трябва да включва (и) сортировка по model_id, за да се избегне този проблем:

...
ORDER BY man.manufacturer_id, m.model_id;

 

Тагове:
1
Databases Basics - MySQL 10/02/2018 23:37:23
sasbgmob avatar sasbgmob 21 Точки

Май го оправиха по някое време

 

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Поне към този момент все още не е оправен проблема.

Репортнал съм го по каналният ред.

0
sasbgmob avatar sasbgmob 21 Точки

Не знам кое ти прави проблем, При мен работи ето така:

1. Дефинирам таблиците и първичните ключове.

2. Попълвам данните.

3 Правя FOREIGN KEY  за таблица models

Имаше друг проблем че теста очакваше разменени данни в моделите вместо 101 очакваше 102 и обратно. Но после си се самооправи :) за което благодаря на администраторите. Доста учудено гледах и се питах защо прави точно така ;)

Искаш ли кода?

1
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

По условие, Primary key-овете също трябва да се дефинират след като добавим данните в таблиците, но - както съм написал по-горе, ако си събмитнем решението така, то не минава в Judge заради разместване на последователността на записите (проблемът, който и ти си видял в началото).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.