Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ipetkowsa avatar ipetkowsa 3 Точки

[Technical Issue] HTML & CSS - Headings problem

Здравейте, може ли да ми кажете защо се получава следния проблем

 

Когато сложа тага <h1> във <article></article> , който е във <section><section>, защо тага <h1> излиза по - малък от <h2>. А когато сложа тага <h1> директно в body си излиза както трябва. Това само при мен ли става или е така, защото когато е във section и article има някакви default стилове от браузъра?

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5 05/09/2014 14:01:06
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Колега интересно, но се пилучава и при мен. Вчера раших да напиша едно от домашните за курса, след като видях проблема помислих, че е някакъв бъг. 

0
05/09/2014 14:34:14
rafatpc avatar rafatpc 52 Точки

Така е by default, не е бъг. Можете да прочетете повече тук.

0
05/09/2014 15:24:17
ipetkowsa avatar ipetkowsa 3 Точки

Тоест да смятам че е по-добре когато вкарвам <h1> във <article> или <section> да  го настройвам със CSS, да си е както трябва.. Мерси за отговора.

0
rafatpc avatar rafatpc 52 Точки

Винаги е по-добре да си настройваш големината на шрифтовете, тъй като всеки браузър има зададени по default различни стойности.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.