Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

igrilkul avatar igrilkul 0 Точки

Намаляне на използваната памет - Lists Exercises - 5.Array Manipulator

Здравейте, вече половин ден цикля на тази задача и успях до 91/100 да докарам джъджа, но на последния тест гърми със 17.06MB памет и какво ли не променях за да я смъкна, но винаги разликата в използваната памет беше ~0.05 MB.
Ако някой може да помогне ще съм благодарен
Задачата
Кодът ми

Тагове:
0
Programming Fundamentals
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки
Best Answer

Ето поправения ти код:

https://pastebin.com/aX9SCLEt

Променила съм само четенето на 1ия ред с числата...прочела съм масив, който налях в лист и парснах чрез foreach :)

1
igrilkul avatar igrilkul 0 Точки

Тоест паметта се е товарила от постоянното качване на капацитета на листа?

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

А пробва ли да си прочетеш масив, който да сложиш и парснеш в листа с for loop?

1
igrilkul avatar igrilkul 0 Точки

Това за всяка команда ли? Нещо не те разбрах

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Ами не, само числата от 1ия ред, без командите. Сега ще ти пейстна поправен код.

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Пробвай на 14-ти ред string[] command = new string[3];

На 19-ти command = Console.ReadLine().Split(' ').ToArray();

0
igrilkul avatar igrilkul 0 Точки

Стана! Но само едно не ми е ясно, не трябва ли при addMany да гърми ако му подадем повече от 3 елемента да добави, защо пак минава

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Ами не съм гледал условието на задачата. Видях, че си сложил 3 при инициализирането на листа и си помислих, че максимум толкова елемента може да има. А иначе знам, че листа яде повече памет и първото, което измислих е да намаля операциите с листове.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.