Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Daniel.Pavlov avatar Daniel.Pavlov 6 Точки

If със голямо условие в едни скоби.

Здравейте колеги! Сори, че ви занимавам с глупости, но това така и така не го разбрах как бачка. 

В задачата имам някви интервали от числа за дадените променливи.

Нека да речем че имам If условие 

double dohod = Double.parseDouble(scanner.nextLine());
double sredenUspeh = Double.parseDouble(scanner.nextLine());
double minZaplata = Double.parseDouble(scanner.nextLine());
if (dohod > 0 && dohod <= 6000 || sredenUspeh >= 2.00 && sredenUspeh <= 6.00 || minZaplata > 0 && minZaplata <= 1000) {
    System.out.println("GOOD");
}else System.out.println("Invalid Number");

Целта ми е като вкарам стойност за dohod примерно по-голяма от 6000, да се изпринтира "Invalid Number", но каквито и стойности да задам то все си казва "GOOD". Как да направя, така че да ми казва "Invalid Number" , когато вкарам число извън интервала?

На много задачи срещам, че има интервали за дадените променливи.

Вие как ги вкарвате в даден интервал?

Благодаря Ви!!!

Тагове:
0
Programming Basics 14/02/2018 18:26:41
kr056 avatar kr056 64 Точки
Best Answer

Трябва ти оператора &&(всичките да са верни).

0
Daniel.Pavlov avatar Daniel.Pavlov 6 Точки

Ебаси човек от 2 дена се мъча да го разбера как е тва. Много благодарности!!! :ДДД

0
kr056 avatar kr056 64 Точки

Основто е когато ти трябва поне едно от няколко условия да е вярно се използва ||,а когато ти трябва всички да са верни &&.

0
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Защото ползваш 'или'.  If-а проверява това или това или това и т.н. и ако дори едно от тях е вярно, влиза вътре. 

1
Daniel.Pavlov avatar Daniel.Pavlov 6 Точки

Здравей и благодаря за отговора! Имаш предвид, че трябва да ползвам else if ? Също така проверих вашата логика и вкарах във всички полета числа извън интервалите, въпреки това пак ми изписва GOOD? Нещо не мога да схвана :D.... 

Поздрави!

0
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Ако логиката се отнася само за dohod, защото е толкова голям if-а? Кажи всички условия, които искаш да сложиш, за да можеш да дадем решение на точен проблем.

0
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Пробвай така

if ((dohod > 0 && dohod <= 6000) || (sredenUspeh >= 2.00 && sredenUspeh <= 6.00) || (minZaplata > 0 && minZaplata <= 1000)) {
    System.out.println("GOOD");
}else System.out.println("Invalid Number");

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.