Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgieva.g avatar georgieva.g 0 Точки

Visual Studio Code

Аз все още не разбирам как точно да навигирам във VIsual Studio Code. Във Видео Стрийм записа е показано за VIsual Studio, но Visual Studio Code e  по различен начин. Моля някой да обясни по-подробно как да стартирам "работна среда", да създам папка и т.н. 

Тагове:
0
Programming Basics
MarikMayhem avatar MarikMayhem 8 Точки

https://www.youtube.com/watch?v=4q1tD39Mk_A 

Ето първата част от поредица клипчета с доста полезна информация за vs code :) 

0
Ekaterin avatar Ekaterin 133 Точки

Ако на курса се пише на Visual Studio по добре пиши на него.

0
Milko123 avatar Milko123 14 Точки

Здравейте, 

Въпроса ми за Visual Studio Code е, защо когато отворя папка с няколко файла и искам да стартитам (Run) един от тях се оказва, че не е възможно. Единствения начин по който успявам да манипулирам файла е, като го отворя самостоятелно. Има ли някаква настройка, която ми позволява да работя с конкретен файл от папка без да се налага да го отварям?

0
29/08/2020 08:55:53
Antoan.Stefanov avatar Antoan.Stefanov 3 Точки

Здравей , Милко !

Пробва ли да цъкнеш с десен бутон на файла , след това има опция -  "Run Python File in Terminal" , така не е нужно да отваряш конкретния файл , а директно почва в конзолата

0
Axiomatik avatar Axiomatik 2422 Точки

Check out "Basic Syntax"(20th May) from JS-Fundamentals with Ивайло Папазов to get a good intro on using VS-Code (May 2020, JS Fundamentals).

Best,

0
smoke avatar smoke 3 Точки

Георгиева,

Уважаема Моля изтегли си community версията, регистрирай се изисква и gsm номер. И се радвай. Ако има проблеми пиши ще се радвам да помогна, ако ми е по силите.

https://visualstudio.microsoft.com/thank-you-downloading-visual-studio/?sku=Community&rel=16

 

-1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.