Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Angelovasilviya avatar Angelovasilviya 3 Точки

toFixed()

Здравейте, това е задачата  Зеленчукова борса Първа задача от изпита на 26 март 2016. Имам 2 въпроса. 

1. Условито е Резултатът да се форматира до втория знак след запетаята.

Judge ми приема решението, но Visual Studio Code и Sublime Text не ми форматират до втория знак. Защо? Къде бъркам?

2. Как да поставя ограничение 

Ограничения: Всички числа ще са в интервала от 0.00 до 1000.00? 

Това е функцията, която направих.

function vegetables([arg1, arg2, arg3, arg4]) {

let vegeGain = arg1 * arg3;

let fruitGain = arg2 * arg4;

let gain = vegeGain + fruitGain;

let result = gain.toFixed(2);

console.log(result / 1.94);

}

vegetables([0.194, 19.4, 10, 10])

vegetables([1.5, 2.5, 10, 10])

 

Благодаря много!

0
Programming Basics
dvdty avatar dvdty 497 Точки

Пробвай с:

Math.floor(result * 100) / 100;

0
15/02/2018 13:33:31
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Здравей,

Разгледах задачата и реално няма такова условие в което се иска да закръглиш изхода.

Изход

Да се отпечата на конзолата едно число с плаваща запетая: приходите от всички плодове и зеленчуци в евро.

Реално просто се иска да изкараш резултата и ти всъщност това и правиш.
На реда в който принтираш:

console.log(result / 1.94);

Ти всъщност извърваш сметка и на нея не си сложила .toFixed така, че тя си се принтира цялата и за това в изброните едитори си излзиза цялото число защото реално това правиш. Judge го приема защото и в условието на задачата не се изисква да е само Два символа след запетая. 
Можеш да видиш в задачата втория пример е дадено:

1.5

2.5

10

10

 

20.6185567010309

    Реално това число е изхода който

    judge иска от теб и може да видиш,        че  не е закръглен.

     


Относно реда:

ОграниченияВсички числа ще са в интервала от 0.00 до 1000.00? 

 Това се отнася за графа "Вход" и по този начин ти се казва, че няма да ти дават числа който имат повече от два знака след запетаята, както и също, че всички числа който ти дадът ще са в този диапазон (0 - 1000) което означава, че няма да имаш и отрицателни. Това помога доста за някой задачи понеже елимира доста проверки който иначе би трябвало да се правят.

0
15/02/2018 14:09:12
Angelovasilviya avatar Angelovasilviya 3 Точки

На мен ми иска закръгляне, това е условието при мен:

Ограничения: Всички числа ще са в интервала от 0.00 до 1000.00

Изход

Да се отпечата на конзолата едно число с плаваща запетая: приходите от всички плодове и зеленчуци в евро. Резултатът да се форматира до втория знак след запетаята.

но се сетих, че трябва да сменя последните 2 реда така :

let result = gain / 1.94;

console.log(result.toFixed(2));

 а за ограниченията мислех, че аз трябва да ги задам.

Мерси много! Много ми помагаш!

 

0
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Предполагам това условие е старо и във файл в който е някакво домашно със звездичка и самата задача е била обноева след което не е обновен този файл. Условието ако влезенш в judge на задачата и го свалиш от там под името на задачата и "най-новото"  и там не се изисква закръгляване съответно вече и judge не очаква изхода да е закръглен.
Радвам се, че си се досетила, някой път не е хубаво да се дава директно отговора ами е по редно да се подсказва само за да може да се учите по бързо.
Няма проблем радвам се да помагам.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.