Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Housey avatar Housey Trainer 129 Точки

[Useful Info] C# OOP Basics Workshop - Какво, кога, къде

Здравейте,

Ще ви дам малко повече информация за Workshop частта от курса C# OOP Basics

Workshop-a ще се проведе в 3 занятия и ще следва формата на подготовките за изпит:

Ще създадете едно малко по-голямо ооп-базирано конзолно приложение, което може да зарежда данни от файловата система и също така да ги записва в нея. През първия ден ще имплементирате нещата сами с помощ от лектора в залата. През втория и третия ден, лекторът ще мине през целия проект от начало до край и ще имплементира всичко.

Workshop-a в C# OOP Advanced курса ще наподобява този от OOP Basics частта, но там ще е реализиран по малко повече архитектурно правилен начин, възползвайки се от SOLID принципите и някои Design Pattern-и.

Влади

Тагове:
6
C# OOP Basics
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

Щом ще се решава и от лектор Workshop-а, предполагам, че няма да има нужда да проверяваме пак чужди проекти, така ли е? Може би някъде е обяснено, но съм пропуснала. Само си го качваме в "Качи домашно" на {15.Тема Workshop} в страницата на курса  и го броим за приключено ли?

0
07/03/2018 15:20:09
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки

Точно така. Няма да проверявате workshop-a на състудентите си. Само го зипвате и го качвате в сайта.

1
bojidar95 avatar bojidar95 9 Точки

На страницата на курса вече можете да намерите ъпдейтнат скелет, който съдържа всичко, от което ще имате нужда за Workshop-a, както и документ с 1-та част от функционалността на форума - Log In и Sign Up на потребители.
Важно: Изтеглете си новия скелет и заменете стария си App проект, защото в противен случай ще имате проблеми с добавянето на функционалността за постове и отговори в последната част от проекта.

1
07/03/2018 14:07:47
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Въпреки че изтеглих новия скелет, при отваряне на съществуваща категория получавам IndexOutOfRangeException за масив "controllers".
Грешката се проявява при достигане на следния ред от метод OpenCategory() в MenuController:

   var categoryController = (CategoryController)controllers[(int)MenuState.OpenCategory];

На пръв поглед всички методи по веригата работят правилно.
CategoriesController и PostService връщат верни стойности за номер на страница и имена на категориите, които съм добавил до момента...
Няколко десетки пъти препрочетох целия код и debug-вах ред по ред, но не мога да открия какво подава грешни индекси.
Ако може да ме насочите към конкретен клас/метод, който да е възможния причинител, ще съм благодарен.

0
Danny_Berova avatar Danny_Berova 205 Точки

Въпрос и докладване на две "некритични" неща от проекта:

В заданието пише да се използва MenuState.Error, но в Enum MenuState има само SignUpError. Може би не е ъпдейтнато в документа или трябва да има и двете в енъма?!

Както и при създаването на класовете в Forum.Models  в диаграмата са дадени колекции с имена PostIds, а в примерния код са като Posts. Има ли значение как ще ги запишем, според мен щом са интове е по-коректно да са с име PostIds.

 

0
akiprov avatar akiprov 20 Точки

ВНИМАНИЕ!

След днешното спиране на сайта, предадените домашни изчезнаха.

0
Housey avatar Housey Trainer 129 Точки

Функционалността за визуализацията на домашните явно не работи. Самите домашни не са изчезнали. Ще го разследваме.

0
akiprov avatar akiprov 20 Точки

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.