Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

[Programming Basics] [Important Info] Онлайн приемен изпит - FAQ

Здравейте,

Ще се опитам да обобщя информацията, която Ви е нужна за да бъдете добре информирани относно двата онлайн изпита с цел изясняване на едни от най-често задаваните въпроси.

Онлайн теоретичен изпит
Какво представлява теоретичният изпит?
Теоретичният изпит се състои от 15 въпроса по изучавания материал, като за всеки въпрос има един или повече верни отговори. Времетраенето му е 30 минути, които се засичат от момента на влизане в изпита. 

Как се достъпва?
Теоретичният изпит се провежда в специализираната система на СофтУниhttps://quiz.softuni.bg/ . В нея се влиза с потребителското име и паролата от softuni.bg. 

Как се провежда?
Теоретичният изпит се провежда четвъртък и петък, в седмицата на практическия изпит. (Пример: ако практическия изпит е на 14.12 и 15.12, то теоретичния е на 12.12 и 13.12). Ще имате възможност да влезете в quiz системата и да направите изпита от 10 сутринта в четвъртък до 10 вечерта в петък

Какво да направя, ако получа системно съобщение, че не съм записан за изпита?
Можете да се обадите на информация чрез контактите в страница "Контакти" или да пишете мейл.

Онлайн практически изпит
Какво представлява практическият изпит?
От 7 Януари 2018 година, СофтУни стартира нова практика в курса, а именно провеждането на онлайн изпити. Тази изпитна форма е създадена, с цел да улесни студентите като им спестява организиране на пътуване (за курсисти от други градове) и им предоставя удобството да проведат изпита от вкъщи.

Какви задачи ще съдържа той?
Въпреки промяната в начина на провеждане, форматът на изпита се запазва. Той все още ще съдържа 6 задачи, всяка от които засяга основните теми от курса. Разликата в новият формат идва от техният подбор. Новият принцип се изявява в генерирането на различен за всеки студент изпитен вариант на случаен принцип сред някакъв набор от задачи. Всяка изпитна форма се генерира със същата трудност на задачите, но те могат да бъдат различни от нечии други.

Как се достъпва?
Изпитът няма парола. Той може да бъде достъпен от judge системата в категорията Programming Basics -> Exams. По време на изпита ще може да задавате въпроси в специално създадена за изпита стая в сайта sli.do, за която ще разберете от фейсбук групата. Няма да Ви бъде отговорено на въпроси, които изискват конкретно решение или нещо повече от насоки за решаване на дадена задача. Можете да се свържете със СофтУни и чрез други канали - телефон, мейл и т.н.Задаването за въпроси и постването на решения във фейсбук групата или фейсбук чата на курса е абсолютно забранено.

Какво да направя, ако получа системно съобщение, че не съм записан за изпита?
Можете да се обадите на информация чрез контактите в страница "Контакти", да пишете в обявената sli.do стая или да пишете мейл.

Как се провежда?
Предвидени са по 2 дати - събота и неделя от определения уикенд за курса. Можете да достъпите изпита от 10 сутринта в събота до 10 вечерта в неделя. Вашето време започва да тече от момента на влизане в контеста като разполагате с 4 часа. В случай на технически усложнения, за които вие сте отговорни - нестабилна интернет връзка в дома ви, повреда в компютъра и други, СофтУни не носи отговорност за възстановяване на времето Ви. То ще бъде удължено в случай на нередности от наша страна - проблеми със системата, сървърите, платформата и т.н.

Общи въпроси

Какво трябва да направя, когато сметна, че съм приключил/a?
Когато прецените, че сте готови с решаването на изпита, е нужно просто да излезете от системата, дори и да имате оставащо време.

Как се образува оценката?
Двата изпита носят различна тежест върху оценката:
Теоретичен изпит -  5% от финалната оценка.
Практически изпит -  90% от финалната оценка.
Предавани домашни в Judge -  5% от финалната оценка.
(За да получите пълен брой точки от домашни е нужно да сте решили всички задачи в категория Programming Basics -> PB Exercises в Judge системата.)

Кога ще излязат резултатите?
Резултатите след изпита ще бъдат обявени до срядата след определения изпитен уикенд. Те ще бъдат видими в секция "Обучения" във Вашия профил в системата на СофтУни. След като бъдат обявени ще получите мейл с повече информация за записването в Fundamentals Modulе.

За допълнителни въпроси, можете да пишете тук или да се свържете със СофтУни чрез тези контакти.

Тагове:
10
Programming Basics 18/02/2020 12:43:50 1
Sim0o0na:
За въпроси свържете се със СофтУни информация от посочените контакти в темата.
Georv7 avatar Georv7 1 Точки

Когато съм записал присъствена форма ,но не мога да присъствам може ли ,да гледам лекцията онлайн или трябва да изчакам видеото след нея ?

0
angelraynov avatar angelraynov 3 Точки

Ще има ли поправка за изпита от 10-11 март или трябва да се запишем отново в бейсикс?

 

0
galin123 avatar galin123 0 Точки

кога ще получа имейл за изпита онлайн днес

 

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Следващите дати са упоменати в поста.

0
vasetodk avatar vasetodk 1 Точки

Здравейте, от къде се регистрирам за изпит?!

0
Stoevchy avatar Stoevchy 1 Точки

Здравейте, преди седмица се записах за programming basic exam 10-11 март, опитах да пусна изпита да го решавам но ми изписва това съобщение " you are not registered for this exam" .. какво ще значи това? 

0
crassi avatar crassi 2 Точки

Кога би трябвало да излезнат резултатите и записването за следващия модул?

0
viktor3132 avatar viktor3132 3 Точки

Здравейте, така като правих преди 4 дена първия си изпит(P&B C#)  не съм много на ясно къде ,как и кога мога да проверя каква ми е оценката и ще се радвам някой да ми обясни. Също така ако съм го минал успесшно ,кога и къде мога да кандидатствам за Tech Module c# ?Благодаря предварително!

0
E.Erol avatar E.Erol 13 Точки

Здравей,

Натискаш на профила ти, после на Обучения и си там.

Ако си го минал успешно, трябва да получиш имейл.

0
AlexanderKalvachev avatar AlexanderKalvachev 1 Точки

Записан съм в курса. Как мога да вляза във фейсбук групата?

0
bobby_k avatar bobby_k 7 Точки

Въпрос за приемния изпит , който ще се проведе на 14-15 април-ще има ли възможност за повторно явяване при евентуално неуспешно явяване преди започване на tech модула през май месец?Ако не бъркам до 2-ри май е срокът за записване в tech модула.

0
ivaylo_dimov avatar ivaylo_dimov 2 Точки

Здравейте,

Разбрах ,че при online формата на изпита всички локални технитески усложнения (нестабилна интернет връзка в дома, повреда в компютъра) са за наша сметка и загубеното време не се възстановява.

Как стои въпроса с присъствената форма на изпита - за кои технически усложнения се възстановява времето?

Бих желал да сравня предимствата и недостатъците на едната и другата форма.

Благодаря предварително!

0
ZhPetkov avatar ZhPetkov 45 Точки

Здравейте,

Имам въпрос относно изпита на 14.4.

Платих за него още през февруару, но в страницата на курса ми има бутон "Запиши се за изпит". В същото време имам и в полето "Моите предстоящи изпити" информация за изпита Programming Basics with C#/Java/JS - февруари 2018 - 14/15 април - редовен изпит.

Трябва ли да правя нещо допълнително или съм записан за изпита?

Лек ден.

 

0
KaloyanGangov avatar KaloyanGangov 15 Точки

Искам и аз да използвам формата на колегата за този проблем - имам платежно още от промоционалната цена, но въпреки всичко, все още нямам статут на записан за изпит

0
ZhPetkov avatar ZhPetkov 45 Точки

Здравей колега,

Изпратиха имейл за записване :) след него вече всичко е точно.

0
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Записан си, остава само да ти изпратят потвърждение и избор на място. Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.