Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Материали от курса + решения на задачите

Ще си позволя да постна линк към GitHub акаунта ми от този курс, където съм събрал всички материали към това издание на курса, както и решенията ми на задачите към него, защото може да са от полза на някой колега за изпита утре.

Към решенията на задачите съм добавил и условието за удобство при търсене.

Не претендирам решенията да са най-оптималните или най-оригиналните, като в повечето случаи съм търсил по-изчистените и ясни решения (за някои от задачите съм дал повече от един вариант).

 

GitHub - Database Basics – MySQL – януари 2018

А това са директни линкове към решенията от 3-те подготовки:

Databases MySQL Exam - 22 Oct 2017

Databases MySQL Exam - 24 Jun 2017

Databases MySQL Exam - 12 Oct 2016

 

Най-големите проблеми, които срещнах в подготовките бяха свързани с непълни, неясни или грешни (спрямо проверките в Judge) условия на задачите. Надявам се подготвящите утрешният изпит да се постараят за да може да приложим наученото в курса, а не да "хвърляме боб" за да разгадаем какво точно се иска от нас с поставеното условие или къде се разминава то спрямо Judge!

 

Успех на всички колеги утре! :)

 

EDIT:

Изпитът мина!

Честито на всички колеги, които са доволни от представянето си и успех на тези, които мислят да се пробват на поправката!

Това са решенията ми на изпитните задачи (така, както съм ги написал по време на изпита, т.е. със сигурност има какво да се оптимизира или рефакторира, но поне всички минаха в Judge, което беше и целта):

Database MySQL Exam - 25 February 2018

7
Databases Basics - MySQL 25/02/2018 16:59:47
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки
Добавих решенията си от изпита към поста по-горе. Като цяло, изпитът беше по-скоро добре подготвен и нямаше сериозни разминавания между задания и тестове в Judge. Все пак, условията към 1-2 от задачите (напр. 3-та) бяха леко подвеждащи и предполагащи по-сложно решение, отколкото всъщност се търси в Judge, Това обяснява и защо добре подготвени и знаещи колеги, не успяха да вземат макс. точки.
1
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Добри решения. Има ли вече резултати от този изпит?

0
02/03/2018 11:49:04
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Благодаря!

Не, все още не са излезли резултатите от изпита, както не е пусната и финалната анкета към модула.

1
lapd87 avatar lapd87 103 Точки

Браво колега!

И аз се имах за знаещ и можещ ама направо ме размазаха завъртяни условия и ме свалиха на земята :D

Тази 3та докато не я "хакнах" първо като й набих стойностите не успях да я измисля точно защото бях тръгнал по сложни пътища...

П.С. Някакви идеи кога може да има поправка? Вярно ще съм с над 5 на изпита и не ме бърка ама нещо свикнах на макс да ги правя :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.