Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Isoton avatar Isoton 7 Точки

[Exam] Fast Track HTML/CSS

Здравейте.

Как ще се формира крайната оценка?

Само от изпитът ли?

Или от домашните + проект + изпит?

Задавам тези въпроси защото се падаха задачи със CSS Sprites, Twitter-bootstrap and ...

В Fast Track HTML/CSS не са преподавали тази материя!

Тагове:
0
Web Fundamentals - HTML5 09/09/2014 21:43:45
kdankov avatar kdankov Trainer 91 Точки

Здравей,

Отностно свормирането на оценката колегите от СофтУни ще обяснят но искам да изясним няколко неща.

- Twitter bootstrap не се е падал. На една от задачите беше казано, че може да се ползва, стига да искате. Нямаше никаква нужда от него.

- CSS Sprites е техника която се основава на 2 property'та - background-image и background position - след 41вата минута на лекцията за Photoshop обяснявам как се правеха заоблени ъгли с картинки преди да имаме тази възможност в CSS много подобно е и CSS Sprites. Смятам че хората отделили време да погледнат малко материята ще го разберат това доста лесно. Ако кажеш, че не знаете как се добавя картинка за фон с CSS ще се съглася, че не може да разберете CSS Sprites.

- Интересно ми е какво означава "and ..."

- Ако ви се вземат предвид проектите ще трябва почти всички да имате "2" на тях, защото само 4, 5ма човека са ми пратили или представили проект до тук.

Поздрави, 
Коко

7
09/09/2014 11:25:54
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Здравейте,

да използвам темата за да попитам - свалени ли са от сайта материалите от Fast track курса и ако не са ако можеш линк към тях, защото не ги откривам...?

 

ПС. Видеотата знам как да си намеря, питам за останалите материали :)

0
22/09/2014 22:58:12
Petya avatar Petya 2461 Точки

Не, нищо не е свалено, просто го няма в менюто, защото вече не е активен. Можеш да достъпваш всички fast track курсове от тук: https://softuni.bg/trainings/fasttracks

0
22/09/2014 23:03:13
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

По принцип знам, че там трябва да гледам, но се виждат само PHP & MySQL (Юни 2014) и двата нови курса...:

screenshot

0
22/09/2014 23:09:31
Petya avatar Petya 2461 Точки

Вече би трябвало да го виждате, колегите го бяха оставили активен, но не видим вместо обратното :)

1
gushterche avatar gushterche 2 Точки

и аз използвам темата, за да попитам :)

Някой знае ли как мога да завъртя курсор с главата на долу като hover-на върху текст/бутон. (в момента ако hover-на върху снимката ръчичката сочи нагоре, аз искам да сочи надолу)

Идея с css?

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не е правилната тема за този въпрос. 

Иначе трябва да направиш обърнатата картинка и да направиш custom cursor. В нета има конвъртъри от .jpg, .gif и други формати към .cur

selector {

cursorurl("custom.gif"), url("custom.cur"), default;

}

Подават се в двата формата картинките, заради IE :)

Може и да има по-лесен начин.

1
20/10/2014 17:12:00
gushterche avatar gushterche 2 Точки

Е, за това се сетих, но се надявах на по-лесен вариант:) Много благодаря за бързия отговор!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.