Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rali_de avatar rali_de 0 Точки

Проблем с 06.SQUARE OF STARS

Здравейте! 

Последната задача от "Първи стъпки в програмирането" - 06.Square of Stars,

я пиша в IDE и там ми се изпълнява точно, но вече два пъти  я качвам в 

Judge системата, и получавам този отговор: 

 

Compile time error

 

Ще бъда благодарна, ако някой ме насочи.

 

P.S. Ето и кода:

import java.util.Scanner;
public class P06_Square {
    public static void main (String [] args) {
        Scanner scanner = new Scanner (System.in);
        
        int n = Integer.parseInt (scanner.nextLine());
        
        for (int i = 0; i < n; i++) {
            System.out.print("*");
        }
        System.out.println();
        for (int i = 0; i < n - 2; i++) {
            System.out.print("*");
            for (int j = 0; j < n - 2; j++) {
                System.out.print(" ");
            }
            System.out.print("*");
            System.out.println();
        }
        
        for (int i = 0; i < n; i++) {
            System.out.print("*");
        }
    }
}

0
Programming Basics
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Пробвай пак да го "пробуташ", сигурен съм, че този код работи. Забелязал съм обаче, че Judge понякога прави така с Java, не знам защо. Обикновено като стане го спамя 2-3-4 пъти и ако няма различен резултат, тогава търся проблем в кода :D

0
rali_de avatar rali_de 0 Точки

Благодаря, svetoslav_0,тази сутрин пробвах пак и този път ми прие кода :) .

0
Svetoslavivanov0 avatar Svetoslavivanov0 24 Точки

Работи си кода, пробвай пак..

0
rali_de avatar rali_de 0 Точки

Благодаря, Svetoslavivanov0, вече всичко е наред.

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Здравей,

Пробвай пак да го тестваш, но внимавай при копирането, вероятно си изпуснал някоя скоба. Иначе кода ти работи идеално :) ,

Относно отговора на колегата, JUDGE не дава "Compile time error", защото е Java, особено в задачите за бейсикс :) Имаше проблеми с някои задачи в Programming Fundamentals и то при използване на Stream, при което дава "Time Limit" или "Memory Limit"  :)

0
rali_de avatar rali_de 0 Точки

Благодаря, veronikaaa86, незнам защо се "панирах" вчера, при поредния опит тази сутрин се получи. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.