Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Обучение НИВО1

Здравейте, как се планира да се провеждат обученията на ниво1, за издържалите приемният изпит.Лекции всеки ден ли ще бъдат и по колко часа и какъв ще е срока за подаване на домашните. За тези които за онлайн и нямат познания, а сега се учат, но пък са и на работа времето ще има ли достатъчно?
Тагове:
2
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки
До колкото чухме от Наков на въведителната лекция, когато се започне редовно ще се увеличават дните, в които трябва да се присъства - а именно 4 пъти в седмицата по 4 часа. Т.е. до максимум 16 часа на седмица. За домашните нищо не се каза, най-вероятно сроковете ще са по една седмица. Също така Наков каза, че няма да има как всичките 4 дни, в които трябва да се присъства да са след работно време, т.е. за хората ходещи ан работа ще се налага да изпускат 1-2 дни на седмица.
1
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

Някой предмети ще са по 2-пъти седмично, а други по 3, за 4 никъде не се споменава!

2
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Наков ако не се лъжа каза 3 пъти седмично лекции, а не 4 (може и да греша).

Срокът на домашните сигурно ще е както винаги - до 14 дни след лекцията. Най-вероятно няма да имаш проблеми да присъстваш на занятията и да работиш, но според мен ако си абсолютно начинаещ няма да се справиш с подготовката, ако работиш по 40 часа седмично. Просто времето няма да ти стига.

3
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Точно така за ниво 1 ще е 3 пъти седмично. По това което казват 0 и 1-во ниво ще е поносимо да работиш и учиш, но по-нататък НЕ.
2
TsvetinaKoleva avatar TsvetinaKoleva 92 Точки

Доколкото разбрах, Цветозар (дано не греша) по-горе пита за онлайн обучение, а не за присъствено.
Според мен за познаващ материала, работещ, онлайн студент няма да е проблем да съчетава работата и обучението. Но както казваш, за човек нямащ познания, ще е малко по-трудно.


Опитай се, силно ти го препоръчвам, въпреки че ще трябва да забравиш за свободното време. Но имаш ли желание, нахъсан ли си с малко логическа мисъл и много отделено време за практика си е съвсем възможно ;) Успех.

2
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

С тези отговори и коментари и мен ме объркахте малко, затова се разрових из лекциите и открих следната схема, според която ще има 2 пъти лекции по програмиране и през една седмица ще има за работа в екип. Ето тук Наков обяснява подробно. Може да превъртите и леко напред, където се показва друга табличка, ще видите, че на 2-ро и 3-то ниво ще има по 4 лекции седмично, а там е вероятно да има и по няколко избирателни курса.


Но както и да е... мисля, че за тези, които са онлайн, натовареността за ниво#1 излиза да е същата както сега, с единствената разлика, че времето ще е по-малко, защото няма да има толкова голям интервал от дни (и седмици) между лекциите и изпита (както май ще се получи сега.)

И независимо колко ще е натоварено, комбинацията от "начинаещ", "работещ" и "онлайн" е... фатална, колкото и тъжно да звучи. Наистина. От теб зависи, но ако програмирането е това, с което наистина искаш да се занимаваш, не чакай да излязат лекциите, не чакай да стане напечено с крайни срокове, върви една идея напред и може и да успееш да се пребориш с това ограничено време... успех!

4
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Благодаря за видеото от информационният ден. Разбрах това което ми трябваше. Желая ти успех в обучението  :-)

0
vonko1988 avatar vonko1988 6 Точки

 Здравейте.

Знаете ли дали ако се явя на приемен изпит и го изкарам, мога да се включа онлайн в някой от СЛЕДВАЩИТЕ приеми, без тогава да полагам изпит? 

 Причината е, че искам да уча в университета, но лятото ще се наложи да замина в чужбина. И ще изглежда доста несериозно ако се явя на изпит и дай боже го издържа, после да не се запиша...

1
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

Ако сега изкараш изпита може да си запазиш оценката за следващия прием през септември. За по-следващите вече не знам дали може да се пази :)

0
vonko1988 avatar vonko1988 6 Точки

 Ако съм разбрал правилно, за онлайн обучението също се полага приемен изпит и трябва да се предават домашни на курса течащ в момента, нали?

 Извинявам се за многото въпроси напоследък...Сега преглеждам курсовете на Телрик по C#1, потя се от два дена над някаква игричка и не ми остана време да прочета нещата за университета :(

0
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Здравей,
да може да се явиш на изпит ако си се записал ОНЛАЙН вече и може да предаваш и домашни , но до колкото разбрах за изпита те няма да се взимат под внимание за тези които са ОНЛАЙН, а по-скоро за да си помогнеш за изпита.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.