Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

[Technical Issue] Java Basics - Import .txt file Java под Linux

Здравейте колеги! 

Имам следния проблем: 

В задачите от домашното, в които се иска четене от текстов фаил не знам как да задам пътя към самия файл.

Принципно ако го пиша през windows - C:\myFille.txt , а под Ubuntu с file manager-a не ми показва пратишъни като C:  или D:, а само големината им.

Не съм с виртуална машина, а само с линукс :)  и не искам да инсталирам на ново Windows за тези задачи :)

Ако някой се е сблъсквал с това моля да помогне. 

Благодаря

1
Java Advanced 11/09/2014 14:53:45
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Слагаш файла в проекта, примерно в нова папка resources и съответно пътя до него ще ти бъде:

"resources/input.txt"

2
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Благодаря, проработи :) 

Въпреки това довечера на лекцията за линукс ще питам как се досъпват партишани като D:\  :)

0
velio84 avatar velio84 241 Точки

линукс няма c:\ d:\ и т.н. Всяка дистрибуция монтира дяловете в папка в главната root система /

Linux Mint ги монтира в /media/ Тъй като минт е базиран върху убунту, предполагам и там ще е така. Ако си с друга дистрибуция, потърси в интернет къде монтира дяловете.

И да спестя главоболия на някой - много внимайте да нямате Enter след последното число в input.txt

аз загубих 5-6 часа да търся къде ми е грешката в кода, докато намерих къде в проблема... laughing

1
velio84 avatar velio84 241 Точки

double post, sorry

0
11/09/2014 14:26:31
PlamenGrozdev avatar PlamenGrozdev 39 Точки

Аз успях да реша проблема, като просто създадох Empty file и след това добавих разширение .txt

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Проблема на човека е как да посочи пътя до файла, а не как да създаде файла :)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.