Loading...
Aleksandar_Duev avatar Aleksandar_Duev 3 Точки

Интересен проблем!!

Здравейте, докато си решавам домашното, ми се случи следното:
 Написал съм следния код на задача:

using System;


namespace Number100._._._200
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int num = int.Parse(Console.ReadLine());
            if (num < 100)
            {
                Console.WriteLine("Less than 100");
            }
            else if (num >= 100 && num <=200)
            {
                Console.WriteLine("Between 100 and 200");
            }
            else if (num > 200)
            {
                Console.WriteLine("Greater than 200");
            }
        }
    }
}

Visual-Studio ми дава грешка и не иска да го компилира, а в Judge получавам 100/100 ! 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

Явно е някакъв бъг във VS. Копирах ти кода в моето VS и си върви чудесно.

Виж дали не си отворил твърде много пъти cmd.exe. При мен се получи така като реших последователно 5-6 задачи и като забравя да затворя конзолата няколко пъти, започва да ми дава грешка в компилирането при изряден код.

0
27/03/2018 21:47:03
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

това е защото най-вероятно не си дал на vs да стартира от съответната задача а си стартира от първата която си решил в solution.. честно казано без поне screenshot  на типа грешка или да кажеш каква е трудно можем да се ориентираме. бтв последната ти проверка else е достатъчно няма нужда от условието и else if.това ти е крайния случай така че ако стигнеш до там числото ти е винаги над 200.

0
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Според мен е от избора на solution-a ти.
Solution > Десен бутон > Properties > Избираш Current Selection

0
Aleksandar_Duev avatar Aleksandar_Duev 3 Точки

Не е от selection-a проверих го, вероятно е от това, че в името на проекта съм сложил точки "100...200" 
Благодаря все пак за отзивчивостта :)

0
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Махни точките от името на namespace

0
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

Колегата пише за проблем с компилирането. Не е от селекцията на проект, обикновено е заради грешен синтаксис. Копирах кода във VS и тръгна от раз. Аз веднъж пренаписах една програма 10 пъти и все имаше проблем с компилирането. Накрая затворих всички (сума ти exe-та) и си тръгна без проблем. От тогава проверявам какво става с ctrl +F5 и винаги затварям конзолата. Според мен е някакво препълване този проблем.

 

 

 

 

0
ToniStoyanov avatar ToniStoyanov 8 Точки

Интересно и на мен единия път ми правеше някакви странни неща първо с компилирането после грешки при входа и то точно когато се заигравах с масиви, да не знам от къде идва грешката :) . Накрая рестартирах компютъра и се оправи може би проблема идва от това, че по-принцип само го приспивам и след седмица употреба явно нещо се бъгва.

0
warglaivee avatar warglaivee 59 Точки

Пробвай да махнеш namespace-a или да промениш името на проека, да е само с букви

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.