Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stanislav911 avatar Stanislav911 0 Точки

20. * Световен рекорд по плуване

В Judge ми дава 60/100 . Някой може ли да помогне? https://pastebin.com/D4bjL6uZ това е решението ми . Благодаря предварително!

 

Иванчо решава да подобри Световния рекорд по плуване на дълги разстояния. На конзолата се въвежда рекордът в секунди,  който Иванчо трябва да подобри,  разстоянието в метри, което трябва да преплува и времето в секунди, за което плува разстояние от 1 м. Да се напише програма, която изчислява дали се е справил със задачата, като се има предвид, че: съпротивлението на водата го забавя на всеки 15 м. с 12.5 секунди. Да се изчисли времето в секунди, за което Иванчо ще преплува разстоянието и разликата спрямо Световния рекорд.

Когато се изчислява колко пъти Иванчо ще се забави в резултат на съпротивлението на водата резултатът трябва да се закръгли надолу до най-близкото цяло число.

Вход

От конзолата се четат 3 реда:

  1. Рекордът в секунди – реално число в интервала [0.00 … 100000.00];
  2. Разстоянието в метри – реално число в интервала [0.00 … 100000.00];
  3. Времето в секунди, за което плува разстояние от 1 м. – реално число в интервала [0.00 1000.00];

Изход

Отпечатването на конзолата зависи от резултата:

  • Ако Иванчо е подобрил Световния рекорд отпечатваме:
    • " Yes, he succeeded! The new world record is {времето на Иванчо} seconds."
  • Ако НЕ е подобрил рекорда отпечатваме:
    • "No, he failed! He was {недостигащите секунди} seconds slower."

Резултатът трябва да се форматира до втория знак след десетичната запетая.

Тагове:
0
Programming Basics
TodorovP avatar TodorovP 177 Точки

Това

Math.floor(distanceInMetres / 15) * 12.5;

дали не трябва да е така

Math.floor(distanceInMetres / 15 * 12.5);

0
Stanislav911 avatar Stanislav911 0 Точки

Не , при първият отгово ми излиза "No, he failed! He was 19536.00 seconds slower."

А трябва да е "No, he failed! He was 20786.00 seconds slower."

А при следващият изход няма никакви проблеми , дори с Debuger-a опитах , но не мога да си открия грешката ...

0
bobby_k avatar bobby_k 7 Точки

Грешката ти е в последния else-трябва да използваш allTime, a ne allSeconds, и от тях да извадиш  seconds.

Изпращам работещ код:

https://pastebin.com/iBz10xhc

0
Stanislav911 avatar Stanislav911 0 Точки

Благорадя много!!! Как не съм го видял това не знам :))

0
HristoNikolov444 avatar HristoNikolov444 16 Точки

за С++

 

#include <iostream>
#include <cMath>

using namespace std; 
int main()


    {    
        double record ;
        double metri ;
        double vreme ;
        cin>> record >> metri >> vreme; 
        double razstoqnie = metri * vreme;
        double dobavka = floor(metri / 15)*12.5;
        double totaltime = razstoqnie + dobavka;
        if (record <= totaltime)
        {
            double nedostig = totaltime - record;
            cout.setf(ios::fixed);
            cout.precision (2);
            cout << "No, he failed! He was "<<totaltime-record<< " seconds slower." << endl;
        }
        else
        {
                cout.setf(ios::fixed);
            cout.precision (2);
            cout << "Yes, he succeeded! The new world record is "<<totaltime<<" seconds." << endl;
        }
    return 0;
    }

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.