Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

EricDraven avatar EricDraven 275 Точки

Въпрос за Software

Здравейте,

решил съм да гледам курса Software Technologies предварително и тъй като най-малко още два три месеца няма да имам студентски e-mail и съответно лицензираните продукти на JetBrains, се чудех дали мога да използвам Visual Studio Comunity 2017 като среда за всичките технологии засегнати в курса? Също така и в момента нямам лаптоп и скоро може би няма да имам възможност да купя, ще ползвам лаптопа на един приятел за изпитите и не мисля  на него да инсталирам всички IDE-та, тъй като може би ще получа лиценз само за един компютър и ще си ги инсталирам вкъщи на настолния или ако успея да си взема лаптоп по някое време. Ако VS Comunity 2017 не става, какво бихте препоръчали?

Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Не мисля, че VS ще е особено удачно за Java, JavaScript и PHP.

За JavaScript VS-Code е добро решение, макар че изисква доста кофигурации да работи добре.

За Java и PHP не съм позлвал други алтернативи не мога да дам мнение.

Иначе за лиценза когато го имаш не се притеснявай той ще работи като влизаш с профила си в JetBrains, който ще има лиценз като ти дадат студентски мейл. Така, че ще можеш да ги позлваш на друг лаптоп за изпитите. Аз съм online-ър и в къщи пиша на настолен, а на изпита нося лаптоп и нямам проблеми с лицензите след като вляза с JetBrains профила си в IDE-тата.

1
31/03/2018 11:01:44
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

VS  не е най-добрия избор. inteli j  е може би по-добре. Иначе както ти е казал колегата лицензите важат колкото пъти ги сложиш на колкото машини вързани са с майла не с ip. И аз като теб в къщи пиша на настолен,но на изпитите  нося лаптоп-а няма как но го ползвам само за изпити,и на  2те машини имам сложени ide-та i лицензи.

1
EricDraven avatar EricDraven 275 Точки

Значи в такъв случай е по добре да продължа със C# Advanced и след като получа лицензите да си изгледам Software Technologies?

0
Jeliozver avatar Jeliozver 356 Точки

Е ти минал ли си Programming Fundamentals, че да записваш директно C# Advanced? Ако си би трябвало да имаш вече мейл ако не са ти дали пиши на екипа. Ако не си първо е Programming Fundamentals и докато тече той по някое време ще ви направят студентски пощи и докато дойде време за Soft Tech ще имаш лицензите.

0
31/03/2018 14:33:36
EricDraven avatar EricDraven 275 Точки

не говоря за записване, а за гледане. Ще започвам официално Tech-Module през май месец, но вече съм изгледал лекциите и съм решил всички задачи от лабовете и упражненията от януарската инстанция на Programming Fundamentals и от всички предни изпити до сега.

0
31/03/2018 15:47:59
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Ако вече си харесал C# няма особен смисъл да гледаш технологиите на този етап, доста по-добър вариант ми изглежда да си гледаш C# Advanced. Технологиите си ги карай като дойде време за курса и с колкото внимание решиш да им отделиш, тъй като реално за изпита там няма никакви проблеми, а уеб нещата за твоята си технология ще се учат в по-големи детайли в следващите курсове така или иначе.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.