Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Кои приложения ще са ни необходими за изпита по Софтуерни технологии на 22-ри Април ?

Здравейте,

Кои приложения ще са ни необходими за изпита по Софтуерни технологии (Software Technologies March 2018) на 22-ри Април ?

Аз пробвах демонстрационните версии на WebStorm и PhpStorm (Evaluaion versions), но ги намирам за тромави и със зле изграден интерфейс. Затова не смятам изобщо да ги използвам със студентски лиценз.

Засега се справям със следните две приложения:

- Visual Studio за създаване и обработка на HTML, CSS, Java Script файлове.

- Visual Studio Code - за създаване и обработка на PHP (естествено, перфектно работи и с HTML, CSS, Java Script, и др.). Поддържа Highlighting, Syntax prompt, и пр.

Конкретният въпрос, който бих желал да задам е: за изпита на 22-ри Април, задължително ли трябва да имаме инсталирани WebStorm и PhpStorm или можем да ползваме алтернативни приложения? Също така, би било удобно ако се направи списък във страницата на модула (Софтуерин Технологии/Ресурси/Списък необходими приложения). Например:

- Postman - препоръчително.

- xampp - задължително.

- WebStorm - препоръчително, но могат да се ползват и алтгернативни приложения.

и т.н.

В очакване на отговор и мнения.

Поздрави,

RS

TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Здравей, колега. Въпросът със софтуерът, който може да се ползва е много относителен за всеки един от нас. Зависи от много неизвестни - параметрите на компютъра, лични предпочитания и т.н. Освен това е въпрос на свикване. За изпита аз лично ще използвам VisualStudio, WebStorm, PhpStorm и IntelliJ.

Както по-рано споменах, личните предпочитания са една от основателните причини да използваш или не даден продукт. Поради същите тези мои убеждения и предпоитания дори не съм си инсталирал HeidiSQL и XAMPP, а си ползвам конзолен MySQL.

Относно същинската част на въпроса ти - дали може да се явиш без WebStorm и PhpStorm... защо не?! Ако си свикнал да използваш VisualStudioCode и проектите ти на JS и PHP си рънват нормално, то тогава няма да си имаш никакви проблеми.

Поздрави!

0
inser7 avatar inser7 221 Точки

Здравей колега  RStanimirov,

като цяло идеята на Софтуерните технологии е да се запознаем с 4-те среди:VS,InteliJ,WebStorm и PhpStorm.Вече за в бъдеще е въпрос на твой личен,а и на компанията за която ще работиш,каква среда ще се използва.

Пробвай да пуснеш скелет от изпитна задача пригоден за WebStorm/PhpStorm на друга среда-според мен няма да тръгне,но не ти пречи да пробваш.Ако стане - супер за теб,ако не - е ще си принуден да си инсталираш и другите среди,ако желаеш да вземеш изпита.Така че тествай тези неща по-рано и успех на изпита!

Надявам се да съм бил полезен!

Поздрави Георги!

 

0
RStanimirov avatar RStanimirov 10 Точки

Привет Tony, Insert,

Благодаря ви за отзивите и полезните съвети.

Индивидуални файлове мога да стартирам без проблем с всяко IDE. При скелетите е по-различно. Те  явно са пригодени да функционират с продуктите на JetBrains, както и колегата Георги уместно предположи. Тези дни ще пробвам да стартирам PHP калкулатора с NetBeans, тъй като антивирусната ми програма не допусна стартирането на сървър чрез PhpStorm.

Относно изпита, ще трябва ли да стартираме сървър, за да тестваме задачите, или е достатъчно да копираме и вмъкнем кодовете в Judge, без да се налага да се стартира сървър ?

Поздрави,

RS

P.S. Нямам нищо против IDE-тата на JetBrains, просто имам някои затруднения с тях.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.