Loading...
IvelinTodorov avatar IvelinTodorov 8 Точки

Изпитна задача от 24 април 2016г Операции между числа - Programming Basics C#

Ето моето решение на тази задача. Операции между числа. Само да отбележа, че логиката на задачата не е сложна, но много трябва да се внимава при описването на вложените " if " конструкции. Лично на мене ми отне много време да направя самото описване без грешки от недоглеждане. Judge дава 100 /100 , но съм поставил в коментар някои редове, които не се изскват по условие на задачата, защото така системата го приема като правилно решение. 

Редовете в коментари включват и една проверка за диапазона на числата num1 и num2 и извеждането на текст на конзолата за исканите параметри. По-важното според мене в тази задача е, че се иска числата, с които се работи да са цели числа, а изписването на резултата от делението да е дробно и закръглено до втория знак. Прехода от цели към дробни се получава чрез кастване, в случая (double)  към втория операнд (num2). На менторската среща, ментора уточни, че за да е сигурно, че първо ще се изпълни кастването и след това делението, трябва и целия израз (кастването със съответния операнд) да се поставят в скоби. Ето примера:  

                                                       int num1 = int.Parse(Console.ReadLine());   

                                                        int num2 = int.Parse(Console.ReadLine());

                                                        var overage = num1 % ((double)num2);

                                                        var div = num1 / ( (double)num2);

Тагове:
0
Programming Basics with C# 04/04/2018 23:13:40
AlexTasev avatar AlexTasev 65 Точки

Да, често деленето създава проблеми. При мен многократно се случва дадена задача да не излезе, защото се извършва целочислено делене, а се иска резултат- десетична дроб. 

0
GoldenBoyBG avatar GoldenBoyBG 26 Точки

Ами използвайте double вместо integer навсякъде където има числа. На този етап от обучението Ви не се налага да пишете много сложни неща, че да заделяте байтове.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.