Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nasko avatar Nasko 2 Точки

06. Square Numbers (Compile time error)

Lists - Lab - 06. Square Numbers

Код: pastebin.com/GKBjC33G
Привет, аз ли нещо правя не като хората или задачата ми е грешна!?

Излиза ми грешка "Compile time error" а с примерните Input/Output всичко изглежда да работи!
Ще се радвам ако някой може да помогне, благодаря :)
 

Тагове:
0
Programming Fundamentals
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки
Best Answer

Вместо 

.Split(' ', StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)

ползвай
 

.Split(new char[] { ' ' }, StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)

или може и да ползваш
 

 .Split(" ".ToCharArray(), StringSplitOptions.RemoveEmptyEntries)

или пък си ползвай кода, но го събмитвай под .Net core. Макар, че може .Net core да не е 100% имплементирано все още.

0
Nasko avatar Nasko 2 Точки

Колега, благодаря много, проработи, дори за друга задача която току що събмитнах пак ми даде: "compile-time-error", но кокто ти предложи/препоръча изпозлвах: 

.Split(new char[] { ' ' }

Като цяло още от самото начало използвам  .Net core, по препоръка на лекторите, единственото странно е, че съм почти обеден че имаше задачи който ми даваха (100/100), дори когато използвах само: ".Split(' ')", явно не съм съвсем на ясно с джъдж или с концепцията на: using System.Collections.Generic; using System.Linq;

1
KeepCoding avatar KeepCoding 554 Точки

В Джъдж е грешката споко. Други подобни проблеми мисля, че има и в метода Join. Ако го направиш да слееш елементите на масив/лист в един стринг, ползвайки Join, трябва само двойни кавички да ползваш. Че иначе съдията ще даде компилационна грешка ако ползваш единични кавички (даже ако програмата си бачка под VisualStudio). Мисля, че имаше подобен проблем и при методите string.EndsWith и string.StartsWith, но се ползват по-рядко.

0
Nasko avatar Nasko 2 Точки

Благодаря колега :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.