Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

[Technical Issue] Настройки на рутер

Здравейте, опитвам се да свържа wi-fi рутер към switch рутер. С дефаулт гейтуей от настройките влизам в админ панела на първия рутер(switch-a). Искам да вляза във админ панела на wi-fi рутера. Как да му намеря гейтуея. Главната цел е да ползвам wi-fi на втория рутер, а той е изключен в момента(и не знам пас).

 

Ако някой ме разбра да обясни по по-нормален начин.

Тагове:
0
Общи приказки 12/09/2014 16:51:26
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

На повечето рутери логин данните (за 192.168.0.1) по подразбиране са admin / admin. Ако не успееш така - пробвай admin / password.

Но ако не знаеш паролата, не знам начин да влезеш в админ панела по заобиколен начин smile

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Вържи се с един патч кабел към които и рутер да е и си виж в статуса на мрежовата карта какъв ти е gateway-a. Относно паролата, ако не е пише отдоло на рутера коя му е по подразбиране, може да видиш в нета. Ако е сменяна и не я знаеш, ресетваш го и ползваш тази която трябва да е дефолтната.

Ако не стана нещо ясно, пиши ще обясня по-подробно.

1
12/09/2014 01:42:37
MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

Проблема е, че е vivacom-ски, а те са сменили default gateway и с какво ли не се пробвах да стигна до gateway-а на втория рутер.. не става.

 

Първия рутер(без Wi-Fi)

ipconfig

nmap

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

192.168.2.1 ти е gateway-a само че, това не значи че ще може да го менажираш от вътрешната мрежа. Има такива устройства, които може да се менажират само през WAN порта. А и така е по лесно на доставчика, не се налага да идва до вас ако рутера трябва да се настройва допълнително,a на масовите рутери им пускат remote management-a.

Я кажи марка и модел на рутера да видя какво животно е :)

0
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Вържи се локално към рутера, задай си автоматично настройки и ще видиш какъв ти е default gateway-a. Няма начин да не го виждаш. Пействаш му адреса в браузъра си.Паролата и юзъра би трябвало да са admin/admin. Доколкото знам е европейска директива това. Ако не е така, звъниш на 123, свързваш се със съпорта, обясняваш какъв е проблема и те те съпортват :) 

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Забравих да ти кажа, пробвай на порт 8080
192.168.2.1:8080

0
MarioDandarov avatar MarioDandarov 27 Точки

Оправих се. С тези рутери(кодираните от vivacom) трябва да се смени ip-то с точно определено и после гейтуея беше подобен на ip-то, което си въвел(с една цифра разлика). Така имаш достъп до администрацията на рутера, оправяш си настройките и после го връщаш към default ip-то и си възстановяваш връзката.

 

Благодаря на всички за отговорите. :)

0
victorpatrick avatar victorpatrick 7 Точки

За да разберете кой е вашият шлюз по подразбиране, свържете се локално към рутера, задайте автоматично настройките и след това проверете. Не е възможно да сте слепи за това. Въведете адреса му в браузъра си. И потребителското име, и паролата трябва да са admin. Това е европейска директива, доколкото знам. Ако не, набирате 123, за да се свържете с поддръжката, опишете проблема и те предлагат помощ. Bitlife

0
heidenmaverick avatar heidenmaverick 0 Точки

Здравето ми се подобри. Тези кодирани от vivacom рутери изискват специална актуализация на IP адреса и полученият IP адрес на шлюза е почти идентичен (с една променена цифра). При този подход можете да посетите страницата за администриране на рутера, да направите необходимите промени и след това да възстановите фабричните настройки на рутера. mini crossword

0
Gaultan avatar Gaultan 2 Точки

The default gateway IP address is often printed on a label on the bottom or back of the router. Look for a series of numbers like "192.168.x.x" or "10.x.x.x." The label may also contain the router's login credentials (username and password). Join fnaf security breach for more.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.