Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Реформа на МОН предвижда премахване на професионалния бакалавър догодина

Колеги, ето на тази новина попаднах току що. Понеже някой университети-партньори на СофтУни предлагат именно такава степен на образование си помислих, че засяга доста от нас.

Ако не представлява трудност за ръководството на Софтуни, нека включат в плана си за срещата на 23ти Септември с МТМ колежа и точка по темата какво ще стане със записаните студенти, ако наистина отпадне професионалния бакалавър. Ще има ли възможност за продължаване на образованието по записаната специалност "Е-Предприемачество" до Бакалавър и при какви параметри?

12
Въпроси за SoftUni
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

НЕ искам да звучи като хейт, но им писах по e-mail на МТМ за да им задам няколко въпроса, минаха 3 дни все още нямам никакъв отговор. Сериозно започвам да се замислям заслужава ли си да се записвам там, въпреки, че е по изгодно. А сега по темата, мисля, че ще е по-добре отпадането на въпросната степен, и аз също ще се радвам да разбера какво ще се случи с записаните в МТМ.

1
Lili26 avatar Lili26 48 Точки

Срещата на 23-ти ще бъде ли отворена за студентите? Смятам, че би било чудесно ако може и ние да присъстваме.

3
12/09/2014 14:15:47
verito898 avatar verito898 265 Точки

Мислех да ходя в понеделник /вторник  и да се запиша , но  с този МТМ постоянно излизат нови и нови въпроси .Явно ще се чака до последно , след срещата за инф. и евентуално записване .

Някой от предишният випуск ако може да сподели в присъствената форма , вдействителност ли не държат на присъствие , защото дефакто аз именно от студентските превилегии искам да се възползвам , тъй като ще ми се налага доста често да пътувам?

1
12/09/2014 18:45:08
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Аз след като видях презентацията на МТМ и тотално се отказах даже да си помислям за тази тях. Едни доооооста неориентирани, странно изглеждащи хора говориха едни неща. Няма лошо в крайна сметка да се предложат и те на пазара, но аз лично съм пас.

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Доста важна тема! Иначе пак казвам - нека да се попита и как точно ни се казва специалността : "Предприемачество" или "Е-Предприемачество" - информацията си противоречи на различните места.

2
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Без да искам да обидя някого, термина 'професионален бакалавър', не ви ли звучи малко като бошлав работа? Според мен е абсолютно излишен и само замазва очите на мама и тати. Бих препоръчал на колегите, които все пак искат да вземат хартийката наречена Диплома за висше образование да се преоринтират релаен бакалавър. 
Лично аз, ако бях на 19 и исках диплома, щях да запиша нещо в НБУ дистанционно и да си го бутам 4 години, а през това време да си работя в ИТ сектора. 
Подрепям на 100% премахването на професионалния бакалвър, но смятам, че ще изчакат да завършат вече започналите випуски и най- вероятно хората от СофтУни насочили се натам, ще бъдат преразпределени към нормалния бакалавър.

Като цяло в България хората със знания и умения са кът, а псевдо висшистите с лопата да ги ринеш...

2
13/09/2014 02:25:52
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Аз не бих бичил кинти в НБУ 4 години... Това за мама и тати няма да го коментирам, извадено от контекста на Наков не звучи ок, препоръчвам ти да преосмислиш честото му ползване. Бозавата схема, която съм решил да правя за хартийките - > избутвам в MTM супер лесната дипломка, след това избутвам 2 години (заради професионалния бакалавър) супер лесна хартийка за педагогика ако някога реша, че ми се преподава в учебна институция на МОН - та връзва се магистър за около една хилка и половина с някакво реално приложение, доколкото знам в НБУ само един семестър е близо толкова.

0
13/09/2014 12:03:06
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Далеч не го използвам защото Наков го е казал, някога, казвам го защото съм получил универститетско образование в чужбина и знам какво ми дало и какво и ми е взело. Няма никакъв смисъл да се заяждаш по този начин, форума е за това- всеки да казва какво мисли! Хайде да не влизаме в спорове относно за и против 'уни- тата'. 
Колкото до НБУ и МТМ, казвам го защото лично за мен, едното е частен университет където, ако искаш може да научиш нещо, а другото някакъв вид учебно заведение с много съмнително реноме, особено сред работодателите.
За едно, обаче  си прав, парите имат значение, но ако си тръгнал да правиш нещо, по- добре го прави както си трябва!

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не се заяждам, казвам ти как звучи - пренебрежително, "19-годишните" не са нещо по-малко от теб, защото видиш ли вече си си изкарал образованието. Едва ли някого дотолкова го интересува мнението на мама и тати. Кажи ми как да го направя "както си трябва" - да набия няколко хиляди за хартийката, която и двамата сме съгласни, че далеч не е толкова необходима? Извинявам се, че не мога и не искам да запиша в чужбина, трябва ли да се чувствам по-слаб програмист? Ти ни остави да си кодим, а пък не ни гледай листчетата. Не влизам в спор за унитата, ти се опитваш да ми докажеш, че нещо било по-добро, не ме интересува нито институция Х, нито институция Y.

0
13/09/2014 15:19:08
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.