Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Doomcryer avatar Doomcryer 1 Точки

UI with Photoshop

Здравейте,

Въпросите ми са към екипа на Softuni и работещите в сферата на web design.

 Тъй като мисля да се запиша на таз годишният цялостен Creative и главно се интересувам от Web design и се чудя дали сте мислили да вкарате изцяло друго или и други приложения за разработка, вместо Photoshop(например sketch или adobe XD).

Може и да греша, но мисля, че вече хората все по-малко ползват Photoshop?

0
SoftUni Creative
dkunev avatar dkunev SoftUni Team 512 Точки
Best Answer

Привет Doomcryer,

Идеята е тази цялостна програма да следва определена последователност, както и да се припокрива с тази от изданието през 2017 г. Тази, която ще стартира през септември е заложена по същия начин, като промените, които са направени са свързани с курсовете на Creative извън цялостната програма. Тоест може да има курсове(така наречените "отворени курсове", които са срещу допълнително заплащане), в които да се изучава sketch или adobe xd. Разбира се все още нищо не е финализирано, затова следете страницата :).

Поздрави и успех,

Митко

0
26/04/2018 15:04:53
Doomcryer avatar Doomcryer 1 Точки

Благодаря, за изчерпателният отговор, това, отговаря на всичките ми въпроси.

0
dkunev avatar dkunev SoftUni Team 512 Точки

За нищо успех :)

0
VenkoStanislavov avatar VenkoStanislavov 1 Точки

Adobe XD не може да замести Adobe Photoshop, поне на този етап от развитието на приложението. Възможностите на двата софтуера са съвсем различни.

Що се отнася до Sketch - моето лично мнение е, че все още не може да се мери изобщо, с всичките възможности на Photoshop и конкретно, дори с тези за UI. Ще е хубаво да има курс и за него, но не "вместо" Photoshop. На този етап от развитието на двата софтуера, това е безумие :)

Незнам и от къде са ти наблюденията, че "вече хората все по-малко ползват Photoshop"

Без да знаеш Photoshop и то на доста над средното ниво, няма как да успееш в UI технологиите. Той ще е все така без конкуренция поне близките 3-4 години минимум. Прекалено е трудно да се направи подобен мощен инструмент от конкурентите на Adobe. Изисква доста време и умения.

Поздрави

0
Doomcryer avatar Doomcryer 1 Точки

Благодаря за отговора!

 

Затова казах, че "може и да греша" , защото това са мой лични наблюдения.Което не значи, че това е така, ако бях сигурен от наблюденията си, нямаше да го задам, като въпрос.И реално нямах предвид, че Photoshop не е най-доброто и вече не се ползва, а че според мен досата хора эапочват да работят и с други приложения, което намалява потребителите, които изцяло или предимно ползват Photoshop, но може и да не съм се изразил правилно с въпроса си, за което се извинявам

Съгласен съм, че засега Photoshop, е най-доброто, има и защо да е така, най-малкото е, че е най-старо от посочените.Просто ми беше,любопитно дали и други хора са на мнение, че и други инструменти набират сила, заслужават внимание и имат потенциал и хората започват да ги ползват.И ми беше любопитно, дали екипа на Softuni има намерение да добави и други възможности освен Photoshop, защото аз лично бих се възползвал , ако има и други.Малко, като избор за марка кола, едни предпочитат една, други друга, а защо не и двете.Същото е и с работата едни искат Photoshop, други Sketch, трети и двете и т.н :)

Лек ден!

0
24/04/2018 22:38:47
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.