Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Кога започнахте стаж/работа?

Здравейте! Бих искал да попитам хората, които са карали/карат стажове или вече работят, кога започнахте да кандидатсвате за тези места? След DB модула студент от софтуни би ли могъл евентуално да кандидатсва за стаж някъде? Какви допълнителни знания и умения му трябват?  Бладгодаря предварително ! :)

Тагове:
0
Общи приказки
Thedi avatar Thedi 200 Точки

Здравейте.

Не мога да ти отговоря с точност на въпроса, но мога да ти кажа, че ако търсиш стаж в момента SBTech които са партньори на СофтУни търсят стажанти за тяхната академия.
Може да видиш повече информация на https://softuni.bg/users/jobads/details/715
Според мен това ще е добра възможност за теб ако търсиш стаж.

0
TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Ще го погледна, мерси :)

0
flyelmos avatar flyelmos 13 Точки

Здравей, аз лично започнах работа около 8 / 9 месеца след като стартирах със СофтУни. Бях изкарал тех модула и C# Fundamentals, така че като курсове са малко на брой, но коденето ми беше по 12 / 16 часа на ден и сметнах, че ми е време да пробвам. Та ако се чувстваш сигурен в знанията си, никога не е рано да опиташ някое и друго интервю, пък и това което учим тук е само твърдата основа върху която да градим, истинските знания идват точно когато започнеш да работиш. Затова смятам, че колкото по-рано започнеш да трупаш опит, толкова по-добре :)

1
radoslavv3 avatar radoslavv3 11 Точки

Окей, а на интервюто какви неща се очакваше да знаеш? Директно със работата ли започна или първо мина през стаж? След като започна проблем ли ти беше, че си минал само два модула? 

0
25/04/2018 13:28:43
flyelmos avatar flyelmos 13 Точки

За джуниър се очакваше да знам какво е Entity Framework и за какво служи, работил ли съм с version control системи (Git, Bitbucket), ако да - с какви, запознат ли съм с agile методологията, работил ли съм с бази от данни, ако да с какви и т.н. Все базови неща, които по-скоро да проверят наистина ли съм се докосвал до тези технологии, отколкото знам ли ги перфектно. В крайна сметка обаче си зависи от фирмата и какво точно търсят, защото съм чувал и за много скандални интервюта. Иначе започнах директно като джуниър, не съм минавал стажове, а относно знанията, не знаех никакъв JavaScript и ми се наложи да го науча сам, но с изключение на това, другото ми беше предостатъчно и нямах никакви проблеми.

1
TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Значи трябва задължително да съм минал през базите данни преди да мога да кандидатсвам дори за стаж? 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.