Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valkam avatar Valkam -2 Точки

Трябва ми помощ с програмата лице на трапец

Здравейте трябва ми помощ да довърша програмата лице на трапец според   формулата и така зададените числови стойности за усновите и висучината на трапеца, резултата  трябва да е 73,5 а при мене е само 73 и незнам какво да направя.

Ето го кода 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace Trapeziod_Area
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var b1 = 8;
            var b2 = 13;

            var h = 7;
            var area = (b1 + b2) * h / 2;
            Console.WriteLine($"Area of  trapezoid is{area}");

            

        }
    }
}
 

Тагове:
0
Programming Basics with C# 25/04/2018 21:40:37
ValenNEW avatar ValenNEW 51 Точки

Не използвай var за своите променливи. Смени променливите да са от тип float. И опитай отново. Успех.

0
svetlioi avatar svetlioi 41 Точки

"Double" също е добра алтернатива на "float".

0
04/05/2018 09:44:29
ValenNEW avatar ValenNEW 51 Точки

Съгласен съм с вас! "Double"  е по-добрият вариант. Ама аз съм си малко старомоден :) . Така е наистина. По-добре "double".

0
Vesso1980 avatar Vesso1980 486 Точки

Това е защото като си инициализираш променлива var с цяло число то тя си е int и после при деленето ти закръгля на цяло число. Промени тъпа на променливите на double или трябва да кастнеш резултата към double  ето така:

var area = (double) (b1 + b2) * h / 2;

0
Valkam avatar Valkam -2 Точки

мерси стана както трябва.

0
svetlioi avatar svetlioi 41 Точки

А другия вариант е да не конвертира в double, a просто да си декларира променливите в тип double:
 

var b1 = double.Parse(Console.ReadLine());
var b2 = double.Parse(Console.ReadLine());
var h = double.Parse(Console.ReadLine());
var area = (b1 + b2) * h / 2.0;
Console.WriteLine(area);

 

0
04/05/2018 09:47:14
svetlioi avatar svetlioi 41 Точки

Здравей, пращам ти решение на:

 - C#: ЦЪК

 - C/C++: ЦЪК

 - Python: ЦЪК

Поздрави!

0
04/05/2018 09:43:30
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

e тои проблема идва от това че ползва var ако си беше написал double или 8.00 и компилатора щеше сам да се оправи...Но някои хора си тряскат var навсякъде

0
trepacha123 avatar trepacha123 47 Точки

Използвай double вместо var на areа, защото ти по този начин смяташ до цяло число. Също така ако ти трябва още по - точно пресмятане можеш да използваш decimal.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.