Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Technical Issue] PHP Basics - Crawler

Здравейте,
искам да направя скрипт, които по вкаран стринг да намира лириките на песен в azlyrics и да връща текста.
Проблема е че искам това да става по следния начин:

Вкарвам стринга в input=text поле и след това отивам на сайта www.azlyrics.com след това въвеждам стринга в полето за search и след това взимам резултатите.

Проблема е че като променя url-a от формата към сайта за лирики, страницата няма спомен за скрипта и спира да работи. 
Пробвах и с DOM manipulation от PHP, но се появява същия проблем.

Попринцип знам че със промяна на линка ще сработи, но няма ли начин да се цъка по страниците, да се влиза някъде и после оотново да работи скрипта и да влезе на друго място и да си продължи....

Някой има ли идея как може да стане това или го е правил?

Тагове:
0
PHP Web Development Basics 14/09/2014 10:46:07
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Не знам как стоят нещата с твоя случай, ще си го разцъкаш, но щом ти трябва нещо такова, то не пренасочвай формата, вземи си инпута от формата, след което пусни заявка към сайтчето.

Ето този линк може да ти помогне: 

http://stackoverflow.com/questions/5647461/how-do-i-send-a-post-request-with-php (ще си го пригодиш за твоя случай)

Според мен по-добър вариант е да се направи с JS (+jQuery, защото native е малко боза), ако не държиш на php-то:

http://api.jquery.com/jquery.post/

 

Като цяло какво се случва - правиш HTTP Request с някакви данни, които пращаш (в случая ще сложиш вкарания стринг), като трябва да разгледаш в техния сайт - с GET или POST се случват нещата, и какво е името на инпут полето, което те интересува, сървърът ще обработи заявката ти и ще ти върне в указания контейнър резултатът.

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Пробвах с jQuery и пост : http://pastebin.com/TTjxwCj5
Излиза ми тази грешка - Линк към Stackoverflow на проблема

Ако правилно съм разбрал как да ползвам поста, url-a трябва да е 'action'-a на самата форма.

Както е написано, с JS трябва да подам линк, който е от същия домейн, което ме спъва защото излиза, че или трябва да изпълня заявката от конзолата или да вляза в source folder-a с js файловете и да направя там заявката към сървъра.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.