Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Настройка на MS Visaul Stuido - JavaScript

Знам че въпроса е елементарен, но след около час търсене не намерих как да настроя конзолата да не прекъсва след изпълнение на JS задачата. Проблема е че си работи но прекъсва много бързо след изпълнение и не мога да видя какво изписва в случай на грешка. Сигурен съм че е някъде в настройките на MS Visual Studio. Ползвах Google но ми излизат резултати за C++, C# където всички съветват да се компилира с ctrl+F5. 

Също така не мога да видя Error list. Използвам MS Visual community 2017, дали не е от това ?

Тагове:
0
Programming Basics 11/05/2018 16:30:19
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

ами на какъвто и език да пишеш ще ти даде такъв отговор за vs. Просто като стартираш с ctrl +f5 програмата ти стартира изпълнява се каквото е и до там. ако искаш да проверяваш ред по ред или накрая резултата слагаш един breakpoint и само  f5.

Аз лично така правя слагам един breakpoint накрая като се изпълни всичко и сверявам изходите особено на дългите отговори къде какво съм уцелил.Другия вариант е да си сложиш console.Readkey и тн.. 

тя реално конзолата не прекъсва просто изпълнява каквото си трябва и се  затваря. Но ако ще пишеш на js webstrom vs code са май по-добрите избори Vs предлага много възможности но ти така или иначе 99% от тях няма да ги използваш в момента.

0
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Мен ме интересува конзолата да не се затваря, а да изписва press any key to continue...

Както във видеото на лектора 

https://softuni.bg/trainings/resources/video/14790/video-screen-20-may-2017-bozhidar-gevechanov-programming-basics-with-javascript-may-2017

Сигурен съм че е нещо от настройките.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

ами поне да го беше и слушал и там ти го казвам старт или f5 с f5 се стартира дебъгера и конзолата не се затваря... какво ли се опитвам да обеснявам и аз... дори не ме разбираш какво се опитвам да ти кажа.

0
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Така е не разбирам. Или ти не ме разбираш стартирам точно със старт или F5. Програмата се изпълнява и след 1 секунда конзолата изчезва автоматично.

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

качи някакъв код,да се ориентирам какво се случва...но плс направи го през pastebin не директно като отговор.

0
mr.ivanov avatar mr.ivanov 18 Точки

Оправих го най-после, преинсталирах Node.js

Сега като натисна CTRL+F5 не изчезва :)

A някой знае ли как да изкарам Error list ? Да ми показва ако допусна грешка отдолу в списъка ?

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

view -> error list

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.