Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

10 бързи пръста... и клавиатура за програмисти?

Здравейте колеги, 

Гледах семинара на тема бързо писане. Мисля, че е доста забавно да си тренирам "бързописа" в 10fastfingers.

Вие пробвахте ли? Какви са вашите резултати?

Аз постигнах 85 WPM (думи в минута) на английски език и 100 WPM на български. tongue-out laughing

Bulgarian language

Ако и вие като мен сте маниаци на тема компютърна периферия, споделете коя според вас е най-удобната клавиатура за програмисти / вашата клавиатура ?

Имал съм механична клавиатура, но лично за мен най-добрите са лаптоп-подобните клавиатури, защото с ниския си профил имат най-малък път до отчитане на клавиша, а самата бързина идва от по малкия формат (layout) на клавиатурата. С други думи когато има по-малки, но все пак удобни копчета, пръстите изминават по-малко разстояние за да пишат и става по-бързо. cool

 

Тагове:
8
Общи приказки 15/09/2014 16:55:41
Keeper avatar Keeper 18 Точки

Принципно преди като тренирах редовно правех по 130 WPM на английски, но има огромно значение дали се пишат само думи или цял текст. Защото ако правя до 130 думи в минута в 10fastfingers, то на стандартен текст това са около 95 WPM.

Докато на български трудно ги докарвам до 90 WPM дори. Колкото повече се упражнява човек, толкова по-добър ще става. Съгласен съм и с по-горния пост, че гейминга спомага значително за скоростта. На мнението съм, обаче, че не трябва да си изменяме методиката на писане - кой както може. Лично моят рекорд в 10fastfingers мисля, че беше около 138 на английски. Може да пробвате и този сайт: http://play.typeracer.com/

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.