Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

10 бързи пръста... и клавиатура за програмисти?

Здравейте колеги, 

Гледах семинара на тема бързо писане. Мисля, че е доста забавно да си тренирам "бързописа" в 10fastfingers.

Вие пробвахте ли? Какви са вашите резултати?

Аз постигнах 85 WPM (думи в минута) на английски език и 100 WPM на български. tongue-out laughing

Bulgarian language

Ако и вие като мен сте маниаци на тема компютърна периферия, споделете коя според вас е най-удобната клавиатура за програмисти / вашата клавиатура ?

Имал съм механична клавиатура, но лично за мен най-добрите са лаптоп-подобните клавиатури, защото с ниския си профил имат най-малък път до отчитане на клавиша, а самата бързина идва от по малкия формат (layout) на клавиатурата. С други думи когато има по-малки, но все пак удобни копчета, пръстите изминават по-малко разстояние за да пишат и става по-бързо. cool

 

Тагове:
8
Общи приказки 15/09/2014 16:55:41
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

41 английски 81 български :)

На английски не съм се учил да пиша на десетопръсна система...

2
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Много добър резултат на български, браво! Поне аз не постигам лесно над 80... 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Е, от три-четири опита :) Иначе средно над 70.

0
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Рекорда ми мисля , че беше към 140-160 думи на АНГЛ , после ще пробвам пак със скрийн ;p 

2
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Силно се надявам да си имал в предвид 140-160 УДАРА в минута, а не думи :) 

4
14/09/2014 15:52:44
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки

Доста по-слабо от преди се представям , но току що ставам и правя грешки като натискам спейса прекалено бързо :D Ако някой ме challenge с по-добро ще направя и още :D 
Английски :  

Български : 

3
15/09/2014 12:27:18
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Браво бе човек! Изумяваш ме smile

0
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Аз се изявих със скромните 90 WPM на английски.

1
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Браво! Държиш рекорда за сега. Каква клавиатура ползваш? Лаптопската ли? 

0
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Да, Toshiba Satellite l850 ;) На лаптопските клавиатури ми е много по-лесно.

0
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Нов рекорд си направих аз 95 думи в минута на български обаче... На английски абсурд да напрвя 90. 

0
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Браво! Много свежа тема колега , аз не използвам 10-то пръстната система но смятам да се упражнявам. С неудобна клавиатура избутах 50 английски думички. :)

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ето още един линк, където предпочитам да се тествам, защото е под формата на игра и скоростта се увеличава постепенно с всяко ниво: http://phoboslab.org/ztype/

Приятно!

5
15/09/2014 07:07:50
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

За трениране ползвам тази програма stamina

Тази клавиатура изглежда обещаваща keyboard.io

1
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Рекордът ми е 116 WPM на английски. На български мисля, че е значително по-малко, трябва да опитам. laughing

1
atanas2d avatar atanas2d 59 Точки

Браво! Държиш новия рекорд за анлгийски бързопис :). С каква клавиатура го правиш?

0
alexxdim94 avatar alexxdim94 33 Точки

Ползвам си клавиатурата на лаптопа - Samsung NP270E5V. Тия дни ще седна да потренирам и да си подобря рекорда. :D

1
15/09/2014 16:26:47
RosenIliev avatar RosenIliev 88 Точки


Game on :D 

0
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Клавиатурата, която ползвам е: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550365 ... малко трудно свикнах в началото (първите 3-4 дена), но сега ми е страшно удобна и не искам да я заменям с друга :)

 

p.s. http://www.keyboard.io/ ми изглежда доста добра

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Хора, ето ви една супер забавна игричка на BBC, с която се учих да пиша по десетопръстната. За съжаление спрях да се упражнявам и сега пиша.... бързо, но определено не с 10 пръста.

Та, ЛИНК КЪМ ИГРИЧКАТА

Приятно забавляване :):):)

1
15/09/2014 17:50:49
SummonedToDIe avatar SummonedToDIe 19 Точки

Logitech k520,на нея смятам да започна да се уча.

До момента изписвам около 50думи. В бъдеще, надявам се, повече.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.